Sreda, 25.03.2009.

09:19

Lejkersi savladali Oklahomu

U utakmici NBA lige odigranoj u utorak uveče, Los Anđeles Lejkersi savladali su Oklahoma Siti u gostima sa 107:89 uz solidnu partiju Nenada Krstića.

Krstić je za nepunih 27 minuta u igri postigao 11 poena uz sedam skokova. Odlične igre prikazali su igrač Lejkersa Pau Gasol sa 14 poena, 14 skokova i sedam asistencija i krilo Oklahome Kevin Djuren sa 24 poena. U ostalim mečevima Čikago je pobedio Detroit sa 99:91, Juta je bila bolja od Hjustona rezultatom 99:86 i San Antonio je savladao Golden Stejt sa 107:106.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa bez problema su savladali na gostovanju Oklahoma Siti sa 107:89. Lejkersi su vodili tokom cele utakmice, a ubedljivoj pobedi u prilog ide činjenica da nijedan od startera nije bio na terenu tokom poslednjih osam minuta utakmice. Kobe Brajant je postigao 19 poena za pobedničku ekipu, ali uz izuzetno loš procenat šuta iz igre, 6-18. Lamar Odom postigao je 18 poena, dok je najbolju partiju prikazao Španac Pau Gasol koji je za 34 minuta u igri postigao po 14 poena i skokova, uz sedam asistencija.

Najbolji u redovima Tandera bio je Kevin Djuren koji je meč završio sa 24 poena i šest skokova. Posle njega, najveći broj poena upisao je Džef Grin (12), dok su još četvorica igrača imala dvocifren učinak. Nenad Krstić je na parketu proveo nepunih 27 minuta i za to vreme je postigao 11 poena (4-8 šut iz igre), uhvativši sedam lopti.

Ovim trijumfom Lejkersi su se primakli na samo jednu pobedu manje od vodeće ekipe prvenstva, Klivlend Kavalirsa.

San Antonio je bio blizu situacije da doživi i treći uzastopni tesan poraz, ali su košarkaši teksaške ekipe ipak došli do trijumfa nad Golden Stejtom od 107:106 zahvaljujući Rodžeru Mejsonu. Mejson je na 23 sekunde do kraja pogodio sa pet metara za, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice. Oba promašaja Kurta Tomasa sa linije slobodnih bacanja mogla su skupo da koštaju Spurse, ali Monta Elis nije bio precizan u pokušaju za tri poena uz zvuk sirene.

Spursi su prethodno poraženi od Bostona 80:77 i tada su košarkaši San Antonia promašili svih šest bacanja u poslednja dva ipo minuta igre. Drugi tesan poraz doživeli su u u nedelju od Hjustona, rezultatom 87:85.

Toni Parker je predvodio San Antonio sa 30 poena i 10 asistencija, dok je Tim Dankan postigao 13 poena u poslednjoj četvrtini, od ukupno 21. Mejson je meč završio sa 24 poena.

U Golden Stejtu istakao se Monte Elis sa 27 poena, a dobru partiju prikazao je i Stiven Džekson postigavši 18 poena i osam skokova.