Sportovi na vodi

Subota, 15.06.2013.

10:36

Evropsko zlato za Dalmu Benedek!

Srpska kajakašica Dalma Benedek Ružičić osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Portugaliji.

Ona je u trci na 1000 metara u disciplini k-1 bila brža od konkurentkinja i sa vremenom 3.54,225 osvojila prvo mesto.

Srebrna medalja pripala je Henrijeti Hansen iz Danske, bronzana Eriki Medvecki iz Mađarske.

Dalma Benedek Ružičić je rođena u Mađarskoj i nastupajući za naše severne susede osvojila je osam zlatnih medalja na svetskim prvenstvima i sedam evropskih 'zlata'.

Osvojila je još deset medalja na velikim takmičenjima. Zlatna medalja u Montemor o Velju je prvo odličje koje je osvojila za Srbiju u prvoj godini u kojoj nastupa pod našom zastavom.

Dejan Pajić i Duško Stanojević u disciplini k-2 na 1000 metara zauzeli su osmo mesto u finalnoj trci u vremenu 3:13, 832. Zaostali su tri i po sekundu u odnosu na prvoplasirane Nemce Renšmita i Grosa.