Olimpizam

Subota, 28.07.2012.

19:17

Jevtović izgubio od veterana

Stonoteniser Srbije Marko Jevtović nije uspeo da se plasira u drugo kolo olimpijskog turnira u Londonu.

Jevtović je izgubio od Belgijanca Žana Mišela Saivea sa 4:1 (11:3, 8:11,11:7, 11:6, 11:8).

42-godišnji Belgijanac je odlično počeo meč, brzo poveo sa 4:0 i 5:1 i lako do bio prvi set sa 11:3. U drugom setu Jevtović je promenio taktiku i uspeo da dođe do 11:8 i izjednači rezultat na 1:1.

U nastavku meča Saive je bio ubedljiviji i dobio naredna dva seta. U petom setu Jevtović je dobro počeo, ali je Saieva preokrenuo rezultat na 7:5 i zatim okončao meč.

Srbija ima još jednog predstavnika u stonom tenisu Aleksandra Karakaševića, koji je nosilac na olimpijskom turniru i zato je u prvom kolu bilo slobodan.