Olimpizam

Nedelja, 29.07.2012.

18:17

Olimpijski šampioni bolji od Srbije

Odbojkaši Srbije izgubili su od SAD-a sa 3:0 (25:17, 25:22, 25:21) u prvom meč na Olimpijskim igrama.

Srbija u drugom kolu igra sa Tunisom u utorak od 10.30 časova. Evropski prvaci su loše ušli u meč, a Amerikanci su brzo stigli do ubedljive prednosti u prvom setu.

Bilo je 9:4, pa 13:5. SAD je imao i rekordnih 17:7, Srbija se vratila u set, ali je prednost bila nedostižna. Posle 26 minuta igre SAD je dobio prvi set sa 25:17.

Selektor Igor Kolaković je na poslao Nikolu Kovačevića, Dragana Stankovića, Vladu Petkovića, Sašu Starovića i Marka Podraščanina, libero Srbije je Nikola Rosić.

Srbija je bolje otvorila drugi set, povela sa 6:2 na samo početku i potom imala rezultatsku prednost na oba tehnička tajm-auta. Međutim Srbija je uglavnom vodila sa samo dva poena prednosti (14:12, 16:14).

Usledila je igra poen za poen sve do 19:19, kada Amerikanci serijom 3:0 stižu do 22:19. Srbija poenom Kovačeviča prekida seriju SAD-a, ali Amerikanci stužu do tri set lopte (24:21). Olimpijski šampioni su iskoristili drugu i posle pola sata igre dobili drugi set sa 25:22 i već osvojili jedan poen.

Amerikanci su na startu trećeg seta poveli sa 3:0, a na prvi tehnički tajm-aut otišli sa četiri poena prednosti - 8:4. Usledila je nova serija poena olimpijskih šampiona koju su poveli sa 12:4. Amerikanci su sami prekinuli svoju rezulatatsku seriju servis greškom, zatim je Podraščanin osvojio poen za 12:6.

U nastavku seta SAD je održavao prednost od 5, 6 poena, Srbija je uspela da priđe na 22:19, ali su Amerikanci posla pola sata igre dobili i treći set sa 25:21 i zabeležili prvu pobedu na Olimpijskim igrama.