Olimpizam

Nedelja, 05.08.2012.

22:52

Boltu zlato i novi rekord OI!!!

Jamajčanin Usein Bolt osvojio je zlatnu medalju u najatraktivnijoj atletskoj diciplini na 100 metara u vremenu novog olimpijskog rekorda 9.63.

Izvor: Uroš Živković

Autor:Uroš Živković

Srebrnu medalju osvojio je još jedan Jamajčanin Johan Blejk u vremenu 9.75, dok je bronzu osvojio Amerikanac Džastin Getlin u vremenu 9.79.

Asafa Pauel je bio najbrži u prvih 30 metara, "povukao" ostale dok je Bolt ubrzava, a onda je Paeul usporio i prošao kroz cilj u vremenu 11.99. Blejk, Getlin i Bejli su u Londonu u finalnoj trci postavili nove lične rekorde.

Prethodni olimpijski rekord iznosio je 9.69 i takođe ga je postavio Bolt, dok je svetski rekord oborio u Berlinu 2009. godine i on iznosi 9.58.

Bolt je ovom trkom potvrdio da je verovatno najbolji sprinter u istoriji. Bolta sledeće nedelje očekuju trke na 200 metara i štafeta Jamajke 4x100 metara.