Nadal - Cicipas 6:7 (4), 6:4, 7:5

Rafael Nadal pobedio je posle velike i tri seta Stefanosa Cicipasa u poslednjem kolu grupne faze Završnog mastersa u Londonu.

6:7 (4), 6:4, 7:5
3.kolo SET
NAD 2
CIC 1
6:7 (4), 6:4, 7:5 – KRAJ! POBEDA NADALA!
6:7 (4), 6:4, 6:5 – Nadal servira za pobedu! Brejk Španca!
Brejk Nadala i nalazi se na korak do pobede!
6:7 (4), 6:4, 5:5 – bližimo se taj-brejku!
Ne popuštaju teniseri. Svako čuva svoj servis i kako stvari stoje verovatno ćemo gledati taj-brejk.
6:7 (4), 6:4, 4:4 – odličan tenis u Londonu
Nadal dolazi do izjednačenja iako je bilo 30:30 i posle toga duga razmena. Španac je uspeo da odigra sjajan volej i da posle toga dobije gem.
6:7 (4), 6:4, 3:4 – Nadal ponovo propustio brejk šansu
Treći set mnogo podseća na drugi u kojem je Cicipas uspeva da se izvuče do jednog trenutka. Sada ponovo Grk spasava brejk šansu i potom osvaja gem.
6:7 (4), 6:4, 2:3 – Cicipas spasao dve brejk lopte
Nadal je imao veliku šansu da dođe do brejka, ali Cicipas ponovo igra odlično kada je najvažnije. Pogodio je oba puta prvi servis na brejk loptu i Rafa nije imao šanse.
6:7 (4), 6:4, 2:2 – Gem Nadala s nulom
Rutinski gem španskog tenisera koji bez mnogo problema dolazi do izjednačenja.
6:7 (4), 6:4, 1:2 – Grk se izvukao iz neprijatne situacije
Cicipas je imao dve gem lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Nadal je bio na loptu od brejk šanse, međutim Grk mu nije dozvolio sjajnim servisima.
6:7 (4), 6:4, 0:1 – Cicipas dobro otvara treći set
Imao je malo problema, ali je ipak uspeo da osvoji uvodni gem. Nadal je pogrešio iz nekih neočekivanih situacija i Grk to koristi.
6:7 (4), 6:4 – izjednačenje!
Nadal osvaja drugi set i ostaje u igri za polufinale Završnog mastersa. Rafa zasluženo dolazi do izjednačenja, bio je mnogo bolji u drugom setu i sada nas očekuju odlučujući gemovi.
6:7 (4), 5:4 – brejk Nadala!
Tri brejk lopte nije iskoristio u prethodna dva gema, ali sada jeste! Nadal furioznom igrom oduzima servis Grku i dolazi do važnog brejka.

U narednom gemu serviraće za izjednačenje.
6:7 (4), 3:4 – Nadal ponovo propustio šansu
Španac je ponovo imao brejk šansu, ali mu Cicipas nije dozvolio da je iskoristi. Sjajnim servisom spasao je brejk priliku i potom došao do gema.

Videćemo da li će Rafu koštati ove propuštene šanse.
6:7 (4), 2:3 – Cicipas spasao dve brejk lopte!
Videli smo prve brejk prilike, ali Rafa ih nije iskoristio. Cicipas je odlično odigrao ključne poene i izvukao se iz nezgodne situacije.
6:7 (4), 2:2 – bez brejka u drugom setu
Obojica su veoma dobro krenula drugi set. Gledamo sličnu igru kao u prvom setu kada ni jedan, ni drugi nisu popuštali.
6:7 (4), 0:1 – Cicipas odlično otvara drugi set
Mladi grčki teniser na sjajan način započinje drugi set. Španac nije imao priliku da ugrozi Cicipasa na njegovom servisu.
6:7 (4) – Nadal izgubio taj-brejk
2:4Cicipas bolje otvorio taj-brejk!
4:4 – uzvraća Nadal! Velika borba u taj-brejku.
4:6dve set lopte Cicipas!
4:7 – Grk osvaja prvi set!
6:5 - As za kraj gema
Nadal je završio svoj posao što se tiče serviranja u ovom setu i sada će pokušati da eventualnim brejkom izbegne igranje taj-brejka. Gem je završio prvim asom u meču.
5:5 - Grk ne oseća pritisak
Sve ide nekako brzo u gemovima. Cicipas je lako stigao do 40:0, a onda je prelepom forhend dijagonalom završio posao u gemu i izjednačio na 5:5.
Nadal je motivisan
5:4 - Miriše na taj-brejk, ali pritisak je sad na Grku
Na 40:15 Nadal je lagan forhend poslao u aut, ali Cicipas je pogrešio posle toga, odigrao je predugačku bekhend dijagonalu. Sve nekako miriše na taj-brejk u prvom setu. mada sada je pritisak na grčkom teniseru da sačuva servis i ostane u setu.
4:4 - Nadal pripretio, ali nedovoljno za brejk
Konačno malo više uzbuđenja. Imao je Nadal 15:30, ali je Cicipas uspeo da izjednači, a potom novim uspešnim izlaskom na mrežu i volej udarcem dobije poen za 40:30.

Nadal ga je potom naterao na grešku, loptica je završila u mreži (40:40). Međutim, novi bekhend volej Cicipasa doneo mu je prednost, da bi potom sjajno napao Nadala i dobio novi poen za izjednačenje u gemovima - 4:4.
4:3 - Španac drži prednost
Ništa se ne dešava što bi poremetilo ritam servera. Nadal je dobio još jedan servis gem relativno bez problema.
3:3 - Ni Grk ne popušta kada servira
Sada je Cicipas veoma dobro servirao, dobio je gem bez izgubljenog poena. Doduše poslenji poen bio je as, mada je snimak kasnije pokazao da je bio mali aut. Ali i sudije mogu da pogreše...
3:2 - Rafa ne popušta
Uspeva Cicipas da osvoji poneki poen kada je Španac na servisu, ali još nije na tom nivou da ozbiljno pripreti Nadalu.
2:2 - Cicipas dobar na servisu
Relativno lako je i grčki teniser dobio svoj servis gem i izjednačio na 2:2.
2:1 - Nadal siguran
Nadal je dobio novi gem na svoj servis. Cicipas je uspeo ovog puta da uzme poen više, ali ne i da dođe do izjednačenja.
1:1 - Cicipas izjednačio
Poveo je Cicipas sa 40:15, ali je potom njegov forhend bio predug.Još jednom je Grk pogrešio iz forhenda, ali je potom odigrao ofanzivno, kombinaciju servis - bekhend volej, nedostižno za Nadala.

Potom je naterao Nadala na grešku iz bekhenda, 1:1.
1:0 - Nadal lako do prednosti
Jedan poen je svega osvojio Cicipas u početnom gemu na servis Španca. Rafa je dobro počeo meč.
Meč je počeo, Nadal je na servisu
Rafael Nadal je izabrao da servira na startu meča.
Igrači su na terenu
Rafael Nadal i Stefanos Cicipas su izašli na teren u O2 Areni.
Rafa je dobio bitku sa Novakom za mesto broj 1, da li će slaviti i protiv Cicipasa?
Vreme za rasplet u grupi "Andre Agasi"
Petak, poslednji dan takmičenja po grupama na ATP tur finalu u Londonu. Rafael Nadal i Stefanos Cicipas, oči u oči, po šesti put.I sve je neizvesno, barem što se tiče Nadala, koji će godinu, kako je sada jasno, završiti kao broj 1 bez obzira šta uradi do kraja turnira.

Takođe, Nadal može dalje i to samo kao prvi u grupi, a to obećava novi klasik, meč sa Rodžerom Federerom.