Mladost - Partizan 1:0 (0:0)

Fudbaleri Mladosti su kao domaćini u 12. kolu Superlige Srbije pobedili Partizan sa 1:0 (0:0).

Jovanović 77'
  MLA   PAR
  1 : 0
Gol Jovanovića
Kraj! Pobeda Mladosti od 1:0
Kraj susreta! Mladost je iskoristila jedinu priliku na susretu da dođe do gola i pobede od 1:0. Partizan bez ideje u završnici, a u tih nekoliko prilika koje je imao, istakao se golman domaćina Zlatko Zečević.

Ovo je četvrta pobeda Lučanaca ove sezone, drugi poraz Partizana, prvi na gostovanjima.
90+6' Pokušaj Tošića
Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora za Partizan izveo je Zoran Tošić, Zečević je opet bio siguran. Od svega samo korner za goste.
90+4' Tanko umesto Jovanovića
Poslednja izmena kod domaćina, Ibrahim Tanko je na terenu umesto strelca jedinog gola na meču, Lazara Jovanovića.
Sedam minuta produžetka
Sudija Novak Simović produžio je utakmicu za sedam minuta.
89' Pešić umesto Eleiomara
Izmena u timu Mladosti, Ivan pešić je zamenio Koreu Eliomara.
86' Veliki promašaj Ivanovića
Nova šansa za Partizan, lopta je u neposrednoj blizini gola došla do Đorđa Ivanovića, ali je on sa svega tri metra loptu poslao kraj stative!
84' Žuti karton za Eliomara
Fudbaler mladosti Korea Eliomar je zbog povlačenja rukama sa leđa zaradio žuti karton.
83' Sinđić i Ivanović na terenu
Izmena kod domaćina, umesto Vladimira Radivojevića u igri je Uroš Sinđić.

Kod crvo belih, Đorđe Ivanović je zamenio Umara Sadika.
79' Zečević opet sjajan
Golman Mladosti Zlatko zečević opet se istakao. Sadik se izborio za loptu u visini kaznenog prostora, odmah je šutirao po zemlji, lopta je završila u naručju gollmana Lučanaca.

Mogao je Partizan da stigne veoma brzo do izjednačenja.
77' Jovanović za vođstvo Mladosti!
Nikola Leković je centrirao sa leve strane, Lazar Jovanović šutirao glavom, a na loptu koju je odbrio golman Partizana isti igrač je natrčao i smestio je u mrežu!

Prva i jedina akcija domaćina u dosadašnjem toku rezultirala je golom.
Goooooool!
72' Nova izmena, Lakčević umesto Asana
Nova izmena u timu Partizana, Takumu Adsana na terenu je zamenio Nikola Lakčević.

65' Velika šansa za Sadika!
Odlično je Sadik ušao u kazneni prostor, sve je dobro uradio, krenuo korak dva napred i kada se očekivala sigurna egzekucija usledio je slab šut po zemlji koji je golman Mladosti Zlatko Zečević uspeo da zaustavi! Najbolja prilika za goste na utakmici!

62' Izmena, Suma umesto Zdjelara, šansa za Sadika
Prva izmena kod crno-belih. Umesto Zdjelara na terenu je Sejduba Suma.

Nedugo zatim šansa sa Partizan, ali je Sadik izblokiran u poslednji čas!
61' Novi promašaj bivšeg igrača CSKA
Šutirao je Zoran Tošić još jednom i to sa 18 metara, ovog puta bio je najbliži golu. Lopta je za malo završila pokraj desne stative gola Lučanaca.
60' Izblokiran Tošić
Ima Partizan inicijativu, pokušali su izabranici trenera Miloševića da priprete, učinio je to Tošić, ali je Pavlović izblokirao njegov udarac.
57' Tošić ponovo neprecizan
Izveo je Zoran Tošić newku vrstu skraćenog kornera, slobodan udarac sa desne strane. Niti je to bio šut na gol, niti centaršut, mreže u Lučanima i dalje miruju.
51' Slab "slobodnjak" Tošića
Slobodan udarac za Partizan sa 25 metara od gola Mladosti izvep je Zoran Tošić. Učinio je to prilično slabo, golman domaće ekipe Zečević bez problema je uhvatio loptu.
48' Partizan krenuo angažovanije
Imaju crno-beli inicijativu početkom drugog poluvremena. Sadik je u 48. minutu mogao reagovati bolje, odbrana Lučanaca za sada odoleva.
Počelo je drugo poluvreme
Sudija Novak Simović je dao znak za početak drugog dela utakmice u Lučanima.
Poluvreme - bez golova u Lučanima
Imali su gosti iz Beograda veću inicijativu, kontrolisali su loptu, ali falile su šanse.

Domaći nisu prelazili često na polovinu rivala, ali ni oni se nisu proslavili u završnici akcija.

Poluvreme - 0:0.
45' Sudijska nadoknada
Igraće se još jedan minut.
44' Mladost umalo do velike šanse
Dobro su domaći istrčali kontranapad, ali falila je završnica.
42' Korneri za Partizan
Pokušavaju gosti da u finišu prvog dela igre dođu do vođstva, ali Mladost se organizovano brani i ne dozvolja veće prilike crno-belima.
37' Dobra akcija Partizana
Sadik je dobro proigrao Miletića, koji je povukao loptu i šutirao, ali lopta je otišla pored desne stative gola Zečevića.
34' Natho pokušao
Šutirao je Izraelac pored gola domaćih i usput primio udarac u lice od Šatare.

Rezultat ostaje nepromenjen.
30' Sadik pao u šesnaestercu
Novak Simović je samo odmahnuo rukom, dok su domaći igrači negodovali jer smatraju da je napadač Partizana olako pao.
23' Sudar Sadika i Zečevića
Povukao je Lazar Pavlović dobru kontru, međutim, Miletić je loše uposlio Sadika koji se potom sudario sa golmanom Zečevićem.

Izgleda da će biti sve u redu i da će obojica nastaviti utakmicu.
20' Lak posao za Zečevića
Sadik je imao situaciju "1 na 3", lažnjakom je napravio prostora za šut koji je završio pravo u rukama Zečevića.
17' Tošić neprecizan
Šutirao je kapiten Partizana sa dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko gola.
15' Novi žuti karton
Ovoga puta dobio ga je Lazar Jovanović, pošto je povukao sa leđa Asana i tako prekinuo kontranapad gostiju.
12' Bez šansi
Nije bilo većih uzbuđenja ni pred jednim golom.

Interesantno, period od 15 do 30 minuta je drugi najefikasniji period u mečevima koje igra Partizan.

Sa druge strane, u mečevima Mladosti, prvih pola sata su najneefikasniji.
7' Zdjelar loše
Tošić je izveo tzv. skraćeni korner, vratio loptu na "povratnu", ali je Zdjelar šutirao visoko preko gola.
6' Prvi žuti karton
Već u 6. minutu zaradio ga je Nikola Leković, nakon starta nad Zoranom Tošićem.
3' Kontranapad Partizana
Nakon gužve u šesnaestercu gostiju, gosti su dobro istrčali kontru, međutim, lopta nije došla do Sadika. Samo korner za Partizan.
1' Utakmica je počela
Prvi sa centra krenuli su gosti iz Beograda.