SP, 3. kolo: Katar – Srbija 24:34

Rukometaši Srbije savladali su Katar rezultatom 34:24 u poslednjem meču grupe E Svetskog prvenstva.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč trećeg kola grupe E Svetskog prvenstva između Katara i Srbije.

Utakmica počinje u 20 časova i 30 minuta.
Kraj – 24:34
59‘ Ponovo je +10 – 24:34
Vorkapić precizan još jednom.
55‘ Ulazimo u mirnu završnicu – 22:31
Razlika više nije dvocifrena, ali je premalo vremena ostalo na semaforu da afrička selekcija išta više uradi.

Srbija će se, prema svemu sudeći, plasirati u narednu fazu gde je čekaju selekcije Argentine, Holandije i Norveške.
50‘ Još jedan crveni karton za Srbiju!
Posle Nikolića u prvom poluvremenu, u nastavku je isključen Pešmalbek.

Ušao je u nešto agresivniji zahvat sa protivničkim igračem srpski pivot, a sudije su odlučile da je to dovoljno za isključenje...
46‘ Srbija razbija protivnika – 17:25
Vorkapić, Đorđić i Milosavljev na golu predvode talas u drugom poluvremenu.

Novi gol Vorkapića, treći za njega od početka drugog poluvremena.
39‘ Trenuci u kojima se lomi meč – 15:22
Dejan Milosavljev se razbranio, Orbović se rastrčao, a Ilić raspucao.

Novi gol levog krila Srbije za sedam golova prednosti za "orlove".
38‘ Pogađa i Đorđić!
Prvi gol na meču našeg beka. Gotovo je iz prve šutirao nakon pasa Dodića i tako iznenadio sve.

Srbija u naletu, prvi put ima šest bodova prednosti – 15:21.
37‘ Ponovo je plus +5 – 15:20
Zicer promašuje levo krilo Katara, a kazna stiže na drugoj strani.

Talentovani Stefano Dodić je prvi put u igri, zaleteo se u odbranu protivnika i navukao dvojicu igrača. Proigrao je Vanju Ilića koji iz nezgodne pozicije postiže svoj treći gol na turniru.
31‘ Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad za Srbiju i odmah gol preko Vorkapića za 14:18.
POLUVREME – 14:17
Ima Srbiju lepu prednost pred pauzu, ali mogli je to i bolje da nije bilo perioda od pet minuta bez pogotka.

Najefikasniji posle 30 minuta je Bogdan Radivojević sa sedam pogodaka.
27‘ Srbija prekida seriju protivnika – 13:15
Mogao je Katar komotno do izjednačenja nakon serije 4:0.

Opuštanje pred poluvreme ekipe Tonija Đerone koja je u jednom trenutku imala 9:14.

Ipak, Radivojević je "x" faktor na ovom meču i svojim šestim golom prekida seriju protivnika.
23‘ Evo ga i Kapote
Rodom Kubanac i najbolji igrač Katara stiže do svog prvog gola na meču.

Desni bek je neutralisan gotovo 23 minuta, ali sada smanjuje zaostatak na tri gola – 11:14.
20‘ Prvi put pet golova razlike – 9:14
Kapiten Srbije postiže novi gol za "orlove".

Uhvaćeni su igrači Katara na spavanju, a Nemanja Ilić hladnokrvno završava akciju.
18‘ Crveni karton za Srbiju!
Dobija ga Jovica Nikolić.

Naleteo je srednji bek Katara na njenga i Mijajla Marsenića, a Nikolić je protivnika udario laktom. Sudije su nakon gledanja snimka odlučile da ga isključe.

To znači i dva minuta sa igračem više za Katar.
16‘ Radivojević ne staje!
Peti gol desnog krila Srbije, on je najefikasniji akter meča.

Selektor Katara traži tajm-aut kako bi konsolidovao redove.
16‘ +3!
Ponovo Bogdan Radivojević.

Imali su protivnici igrača manje, pa su odlučili da golmana zamene igračem u polju. Usledila je greška u napadu, a krilo Srbije je sa polovine terena pogodilo praznu mrežu Katara.

Prvi put tri gola prednosti.
15‘ Ponovo dva gola prednosti za Srbiju – 8:10
Izlazi Srbija za sada nekako na kraj za Katarom.

Najpre prvi gol Orbovića, a onda je i Radivojević bio precizan iz sedmerca za svoj treći gol na ovom meču.
10‘ Dok trepnete...
Brzo se igra u ovim trenucima. Ekipe srljaju iako je tek 10. minut u toku.

Tarek Abdala je stigao do svog trećeg gola, koliko ima i pivot Katara i tako nadoknadio dva gola zaostatka.

Međutim, Srbija je brzo krenula u kontru i preko Pešmalbeka stiže do novog vođstva.
8‘ Prvi put dva gola prednosti – 4:6
Upisuje se i Borzaš nakon nešto dužeg, pozicionog napada.

Srbija prvi put ima dva gola prednosti na meču gde se igra gol za gol.

Na drugoj strani velike probleme sada pravi pivot Ali.
4‘ Evo i Nikolića
Nekadašnji rukometaš Vojvodine Jovica Nikolić je po prvi put u igri na šampionatu nakon isključenja Orbovića.

Nikolić je na turniru zamenio povređenog Vejina.
3‘ Muči Abdala Srbiju – 2:2
Već drugi gol za Tareka Abdalu, iako je u igru ušao specijalista za odbranu Ilija Abutović.

Prethodno je drugi gol za Srbiju postigao Pešmalbek.a
2‘ Vodi Srbija – 0:1
Sjajno se snalazi Bogdan Radivojević koji postiže prvi gol nakon minut i po igre.

Odbranila se Srbija nakon prvog napada Katara, a onda preko svog krila stigla i do gola.
1‘ Krećemo
Prvi napad za Katar čiji rukometaši igraju u beloj opremi. Srbija u crvenim dresovima.
Meč uskoro počinje
U toku je intoniranje himni.

Još nekoliko minuta do starta.
Banda se vratio
Golman Dejan Milosavljev, koji se oporavljao od povrede, pridružio se ekipi i pružio konkurenciju dosadašnjem tandemu Cupara-Bomaštar.

Stefan Dodić, rukometaš Srbije
"Teško nam je pao poraz od Nemaèke, ali najvažnije je da ostanemo na svom putu, da što pre to zaboravimo i da protiv Katara pokažemo još bolju igru i pobedimo. Imali smo pad koncetracije, promašili nekoliko zicera, možda je i nervoza uèinila svoje. Gledali smo utakmice Katara. Kvalitetna ekipa sa dobrim trenerom. Imali smo dovoljno vremena da se spremimo. Znamo da æemo u narednoj rundi da igramo sa Norveškom i Holandijom, ali o njima æemo da prièamo posle Katara.“
Trenutno stanje u grupi
Toni Đerona, selektor Srbije
"Sa mnogima sam radio u Kataru, napredovali su dosta. Tada su to bili mladi igraèi, dok su sada to okosnice njihovog tima. Najveæa snaga je timska igra. Pripremaju ovo prvenstvo od avgusta prošle godine, biæe jako teško pobediti ih, ali ja verujem u ovu ekipu i pokazali smo da možemo sa svima da se nosimo i svakoga da pobedimo.“