Danska – Hrvatska 27:25

Rukometaši Danske savladali su Hrvatsku 27:25, u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva.

12:11, 15:14
  DEN   CRO
  27 : 25
Kraj utakmice
Pobeda Danske protiv Hrvatske – 27:25.
58' Hansen
U poslednjem trenutku pogađa za 26:23.
57' Hrvati opet na -2
Čupić realizuje sedmerac za 25:23.
56' Danci na najvećih +4
Pogađa Gicel za 25:21 i verovatno rešava meč.
55' Danska ide ka pobedi
Gicel je iznudio isključenje, pa Svan Hansen pogađa za 24:21 posle dodavanja Hansena.

Lopta je sada za Dansku na pet minuta do kraja, pre toga tajm-aut.
53' Velika greška sudija
Čupić je pogodio za 23:21, iako je ušao u golmanski prostor i to je velika greška sudija iz Španije.

52' Gol Hrvata posle šest minuta
Hansen projektilom od 127 kilometara na čas donosi +3, pa je Landin upisao desetu odbranu.

Posle nekoliko grešaka na obe strane, Marino Marić postiže gol za 22:20.
48' Konačno Landin, Hrvati se ne predaju
Lučin je ponovo imao sjajnu asistenciju iza leđa, a zanimljivo da Landin nema nijednu odbranu za 17 minuta u drugom poluvremenu.

Hrvati su na 21:19 ukrali loptu i imali su šansu da se vrate na gol zaostatka, a onda je Landin upisao tu odbranu i sprečio Marića da postigne gol.
Kako čuvati Hansena

EPA-EFE/Zsolt Szigetvary
43' Hrvati propustili šansu
Propustili su Hrvati priliku da smanje na gol zaostatka, pošto je Lučin promašio prazan gol, a Pilipović je upisao dve vezane odbrane.

Marino Marić smanjuje na gol zaostatka, ali Gojun zarađuje isključenje i pravi sedmerac, koji realizuje Hansen za 19:17.

Hrvati gube loptu sa igračem manje, pa Gicel pogađa opet za +3.
39' Hansen majstor rukometa
Martinović se probio i pogodio za 16:14, a Danci su nastavili da igraju 7 na 6, što su počeli da igraju u napadu pred kraj prvog poluvremena.

Hansen je treći put na meču pogodio okvir gola, a onda još jednom majstorski asistirao Saugstrupu, kroz noge Hrvatu, koji opet pogađa za +3.

Lučin je iza glave u skoku asistirao Jeliniću, koji postiže prvi gol na meču, pa smo videli još jednu majstoriju Hansena, koji je fintirao, svi su pali i samo je pogodio lako za 18:15.

35' Danska na +3
Drugo poluvreme golom otvara Saugstrup, nakon čega Marino Marić sa pivota pogađa za 13:12.

Mikel Hansen pogađa u svom stilu za 14:12, a Jensen je u narednom napadu pogodio za +3.

Čupić pogađa sa krila, pa je Čupić napravio sedmerac, koji koristi Hansen za 16:13.
31' Počelo je drugo poluvreme
Mogu li Hrvati do iznenađenja?
Kraj prvog poluvremena
Danska vodi na poluvremenu protiv Hrvatske – 12:11.
29' Landin brani sedmerac i sprečava novo izjednačenje
Hansen je pogodio prečku, loptu je zakačio Alilović, kome se piše četvrta odbrana.

Na drugoj strani Landin upisuje osmu odbranu, a posle pet i po minuta bez gola, Emil Jakobsen pogađa za 11:10.

Lučin je izborio sedmerac, koji brani Landin.
26' Izjednačenje
Razmenjen je po jedan gol sa obe strane, a Emil Jakobsen nastavlja da razbija sa levog krila Hrvate, koji nemaju rešenja za njega.

Maraš projektilom pogađa za 10:9, nakon čega se odbranila Hrvatska.

Danci su zaradili isključenje, pa je Hrvatska sa igračem više imala šansu da dođe do izjednačenja.

Landin je odbranio neverovatan udarac Lučina i upisao sedmu odbranu, pa je Marino Marić pogodio iz okreta za 10:10.
21' Reaguje selektor Danske
Maraš pogađa i Hrvatska daje gol posle pet i po minuta, pa Alilović brani i Lučin pogađa u kontri za 8:6.

Emil Jakobsen pogađa za 9:6, nakon čega odgovara Glavaš prvim golom na meču.

Selektor Danske traži tajm-aut.
18' Danska na +4
Gicel pogađa za +3, pa je Alilović odbranio zicer 1 na 1 posle kontre Danske i šuta Emila Jakobsena.

Landin je upisao i petu odbranu, nakon čega Gicel pogađa za 8:4 i to je tajm-aut za Hrvatsku.

15' Sjajni Landin
Lauge opet sjajno pronalazi Emila Jakobsena koji pogađa za 5:3, a Landin je odbranio snažan udarac Lučina.

Hrvati su se odbranili, pa je Lučin na nepostavljenu odbranu Danske pogodio za 5:4.

Na drugoj strani je Hansen u padu pogodio sa osam metara za 6:4, nakon čega Landin opet brani, ovog puta Sliškoviću.
10' Drže se Hrvati
Gicel pogađa za 3:1 i Danska koristi igrača više posle promašaja Cindrića, a onda Landin upisuje još jednu odbranu. Ipak, Lučin pogađa za 3:2.

Fantastičan pas iza leđa dobio je Emil Jakobsen i lako pogodio sa krila za 4:2.

Lučin je sa devet metara pocepao mrežu, ali je onda Cindrić napravio veliku grešku, pošto je ruka bila podignuta i u poslednjoj sekundi pravi faul za isključenje. Veoma loš potez.
5' Tvrd početak
Hrvati nisu iskoristili prvi napad na meču, dok je Jeliniću pukla arkada posle sudara sa Lučinom i Hrvatu bukvalno "šiklja" krv.

Prvi gol na meču postigao je Lauge, nakon čega su Hrvati opet izgubili loptu.

Cindrić je ukrao loptu, pa pogodio na drugoj strani za 1:1.

Lauge je fauliran i isključen je Martinović, a sedmerac realizuje Mikel Hansen.
1' Počela je utakmica
Ko će slaviti u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva?

Hrvatima potrebna pobeda
Ako ne pobede, nemaju više nikakve šanse za polufinale.

Danska je apsolutni favorit na ovom meču.
Dobrodošli!
Pratićemo meč drugog kola druge faze Evropskog prvenstva između Danske i Hrvatske.

Utakmica počinje u 20:30.