Rukomet

Subota, 22.01.2022.

17:05

Holandija iznenadila Crnu Goru

Rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Holandije 34:30, u meču trećeg kola druge faze Evropskog prvenstva.

Crna Gora je bila izraziti favorit pre ovog meča, ali je Holandija napravila iznenađenje.

To je prva pobeda Holandije u drugoj fazi posle dva poraza i drugi poraz Crne Gore u tri odigrane utakmice.

Crna Gora je bolje otvorila meč i konstatno je imala prednost od dva ili tri gola razlike, ali su u završnici prvog poluvremena pali i dopustili Holanđanima da naprave preokret.

U serijama je Holandija prvo stigla, a zatim i izjednačila i preokrenula i na poluvreme otišla sa dva gola prednosti.

Od prvog do poslednjeg minuta drugog poluvremena Holandija je imala prednost i Crna Gora nije uspela da se vrati u meč.

Holandiju su do pobede predvodili Smit sa devet i sa po šest golova Štajns i Falke.

U poraženom sastavu istakli su se Čepić i Vujović sa po šest golova.