Kraj: Galatasaraj – Klub Briž 1:1, Lokomotiva – Bajer 0:2

Fudbaleri Bajera savladali su Lokomotivu 2:0, dok su Galatasaraj i Klub Briž remizirali 1:1, u prvim mečevima petog kola Lige šampiona.

Dobro došli u LIVE BLOG B92
Peto kolo Lige šampiona otvaraju dueli Galatasaraj – Klub Briž i Lokomotiva – Bajer Leverkuzen.
Kraj i u Istanbulu
Razočaravajućih 1:1 za Galatu, ogroman bod za Klub Briž koji je sada bliži Ligi Evrope.
Kraj u Moskvi!
Velika pobeda Bajera nad Lokomotivom 2:0. Nemci su napravili ogroman korak ka evropskom proleću. Ukoliko Atletiko izgubi u Torinu, čeka nas dramatična šesta runda u Grupi D.
ISTANBUL 90+ Dva crvena za Briž!
Sudija Ivan Kruzlijak isključio je dvojicu igrača Klub Briža tokom proslave gola! Prvo je kaznio strelca Dijatu žutim kartonom za skidanje dresa. Mladi napadač je već bio opomenut pa je morao van terena. Drugi žuti karton dobio je i Klinton Mukoni, Mata Pedro Lorenco, pa je i on završio meč. Briž će igrati sa devetoricom u poslednja tri minuta utakmice.
GOOOOOL!
Šok u Istanbulu! Klub Briž je izjednačio!

Krepin Dijata je pobegao Nagatomu i sjajnim udarcem zatresao mrežu Galatasarajevog gola.
ISTANBUL 84' Opet se brani Galata
Još jedna opasna situacija u kaznenom prostoru Galatasaraja, ali je Lemina uspeo da izbaci iz ravnoteže Okerekea, pa je njegov povratni pas bio neupotrebljiv za saigrača.

ISTANBUL 80' Sreća pogledala Galatu
Još bolja prilika za Briž, stopostotna situacija za Davida Okerekea, namestio se, gađao dalji ugao, ali lopta za malo prolazi pored stative. Bila je ovo idealna prilika za goste da izjednače.
ISTANBUL 78' Šansa za Briž!
Odlična prilika za Belgijance u Istanbulu. Zaboravili su defanzivci Galatasaraja Šijversa u kaznenom, on šutira iz prve na dodavanja sa desne strane, ali lopta odlazi za malo preko gola.
MOSKVA 74' Lokosi propuštaju priliku
Domaćin propušta dobru šansu da se vrati u meč. Odlična solo-akcija Edera, stigao je do Hradeckog, gađao donji levi ugao, ali ga je "pročitao" golman Bajera.

MOSKVA 65' Potpuna kontrola Bajera
Fudbaleri Bajera potpuno kontrolišu ritam meča u Moskvi, Lokomotiva ne uspeva da uspostavi ritam i pokuša da zapreti "farmaceutima".
ISTANBUL 63' Okleva Bajram
Obećavajuća akcija Galatasaraja, ali Bajram previše okleva ispred kaznenog prostora Briža i gubi loptu.
ISTANBUL 60' Briž preuzeo kontrolu
Klub Briž je lako zaustavio početnu inicijativu Galatasaraja na startu drugog dela meča. Preuzeo je kontrolu meča, ali za sada bez opasnosti po gol domaćina.
Sjajan gol Bendera
GOOOOOL!
Bajer duplirao prednost!

Nemci su pred pobedom u Moskvi. Fantastična akcija za 2:0. Aranguis je poslao sjajan pas preko odbrane Lokomotive pred peterac, a Sven Bender uhvatio volej i zakucao loptu u gornji desni ugao.
Nastavljeni su mečevi u Moskvi i Istanbulu
Stanje na tabelama
Poluvreme u Istanbulu
Galatasaraj vodi 1:0 protiv Klub Briža od 11. minuta, golom Bujuka.
Poluvreme u Moskvi
Bajer vodi 1:0 protiv Lokomotive od 11. minuta, autogolom Žemaljetdinova.
MOSKVA 45' Foland upropastio sjajnu šansu
Velika prilika za Bajer u poslednjem minutu poluvremena. Giljerme je samo malo odbio loptu posle šuta Dijabija, ona stiže do Folanda koji ga obilazi, a onda neobjašnjivo okleva i umesto da pogodi za 2:0, gubi loptu.

ISTANBUL 36' Muslera sprečava izjednačenje
Sjajna šansa za Klub Briž. Idealan centaršut Denisa za 19-godišnjeg Luja Opendu, gađao je bližio ugao, ali brani iskusni Muslera.
MOSKVA 34' Dosta sreće za Lokose
Iznenadna šansa za Bajer. Sjajno dodavanje Folanda u prazan prostor za Bejlija. Giljerme istrčava i napadač iz Leverkuzena pada, ali nema ni govora o penalu. Golman Lokomotive je prvo stigao do lopte.
Giljerme je bio nemoćan

MOSKVA 25' Golman spasao Bajer
Posle neprijatnog perioda Lokomotiva je opet uspotavila kontrolu i stigla do stopostotne šanse. Ali Hradekci sjajno reaguje i brani šut Mirančuka.
ISTANBUL 21' Galata kontroliše ritam
Galatasaraj u potpunosti diktira ritam meča, Klub Briž ne može da se približi kaznenom prostoru domaćeg tima.
MOSKVA 17' Domaćin u šoku
Autogol je potpuno poremetio igrače Lokomotive, ni traga od one energije iz uvodnih deset minuta susreta u Moskvi.
Gol u Istanbulu
Gol u Moskvi
GOOOOOL!
Vodi i Galatasaraj!

Brza akcija domaće ekipe po levoj strani, Bajram pronalazi u kaznenom prostoru Adema Bujuka koji se brzo okreće i polu-volejom zakucava loptu u mrežu.
GOOOOOL!
Bajer vodi u Moskvi 1:0!

Traljava reakcija defanzivaca Lokomotive posle kornera gostiju. Eder je pokušao da izbaci loptu iz peterca, pogađa u koleno Žemaljetdinova, a lopta se odbija u gol. Bajer ni iz čega stiže do vođstva.
MOSKVA 10' Zamalo!
Nova opasnost po gol Bajera, Krihovjak je snažno šutirao, lopta prolazi kruz ruke Hradeckom, ali je ipak stiže pre nego što je prešla gol-liniju.
MOSKVA 7' Ofsajd
Sjajna kontra Lokomotive, ali je Mirančuk bio u ofsajd poziciji pa mu je poništen gol.
ISTANBUL 2' Parada Minjolea
Sjajan šut Bajrama iz slobodnog udarca, lopta je išla u donji desni ugao, ali odlična parada Minjolea.
MOSKVA 3' Zapretio domaćin
Dobar šut Mirančuka, ali pored gola.
Počeli su mečevi u Istanbulu i Moskvi
Kome šta treba?
Galatasaraj – porazom se oprašta od Evrope
Klub Briž – samo pobedom ostaje u igri za osminu finala, trijumf garantuje Ligu Evrope