Ponedeljak, 18.02.2019.

11:25

AEK šampion "sveta" u košarci

Košarkaši grčkog AEK-a osvojili su FIBA Interkontinentalni kup, svojevrsno klupsko svetsko prvenstvo u košarci.

AEK šampion

Atinski tim je u finalu turnira u Rio de Žaneiru savladao lokalnog predstavnika Flamengo 86:70.

Žuto-crne je predvodio Džordan Tiodor sa 22 poena, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Tiodor je proglašen za MVP-ja turnira na kojem je prosečno beležio 17 poena i 3 asistencije.

U meču za treće mesto argentinski San Lorenco je pobedio američki tim Ostin Sparse 77:59.

U 28. izdanju FIBA Interkontinentalnog kupa učestvovali su šampioni FIBA Lige šampiona, NBA G lige (Razvojna liga NBA) i šampion Amerika, uz domaćina.

Najtrofejniji tim Interkontinentalnog kupa je Real Madrid sa pet titula, a poslednju je osvojio 2015.

Međutim, poslednje tri godine Evropu predstavlja osvajač FIBA LŠ.