Petak, 17.11.2017.

19:33

OLY kao CSKA, "potop" Zvezde u Pireju!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su u osmom kolu Evrolige od Olimpijakosa - 85:59.

OLY kao CSKA,

Crveno-beli su doživeli novi težak poraz, a zanimljivo je da su poraženi istim rezultatom kao pred dva dana, u Beogradu od CSKA.

Ovo je bio četvrti vezani poraz ekipe Dušana Alimpijevića i posle osam kola Beograđani imaju skor 2-6.

U dvorani Mira i prijateljstva domaćin je od samog starta postavio tempo i ubrzo stekao dvocifrenu prednost.

Iako se Zvezda vratila u drugom kvartalu i smanjila deficit, domaćini su, pre svega, trojkama Brajana Robertsa ponovo imali veliku prednost - 47:37.

U nastavku meča, Olimpijakos je nastavio sa odličnom igrom, dok ekipa Dušana Alimpijevića nije pronašla rešenje da zaustavi napade protivnika.

Meč je nakratko prekinut u 26. minutu zbog suzavca, ali je ubrzo nastavljen.

Kako se kraj probližavao tako su domaćini delovali sigurnije, a i rasla je rezultatska prednost.

Grčki tim je upisao šestu pobedu, a do trijumfa ih je predvodio Holis Tompson sa 14 poena, a sjajnu partiju zabeležio je Nikola Milutinov sa 13 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 20 poena i šest skokova i jedini je igrač u beogradskom timu sa dvocifrenim brojem poena. Pero Antić postigao je devet poena, Nikola Jovanović osam, uz pet skokova, dok su Milko Bjelica i Džejms Feldin dodali po šest poena.

U devetom kolu, 23. novembra Zvezda će dočekati Baskoniju, a Olimpijakos će igrati u Milanu.

IV četvrtina

40' Konačan rezultat postavio je Ognjen Dobrić - 85:59.

38' Milko Bjelica nije bio uspešan sa linije penala

37' Trojka Tompsona za +25 grčkog tima - 80:55.

35' Domaćin ima veliku prednost i Zvezda je pred novim porazom 77:53.

33' Posle poena Milutinova, Olimpijakos je na 20 poena razlike 69:49

III četvrtina

30' kraj treće deonice. Domaćin posle trideset minuta ima 18 poena prednosti - 67:49.

29' Izugbljena lopta za crveno-bele, Kešelj nije iskoristio napad, Meklin istrčava kontru, a Alimpijević posle poena domaćina traži tajm-aut - 65:46

28’ Grešku u koracima pravi Lesor i još jedan neuspešan napad gostiju.

27’ Nastavljen je meč, a kratka pauza uticala je na Ročestija koji je bio polovičan sa linije penala – 61:46.

Meč je prekinut, zbog neverovatne scene u Hali mira i prijateljstva. Iza klupe gde se nalaze gosti neko od navijača je aktivirao suzavac.

27' Meklin postiže koš uz faul, za "plus 16" i maksimalno vođstvo Pirejaca - 61:45

26' Četiri vezana poena Bjelice , ali Antić faulira Meklina

25' Odmah odgovara Printezis, a Strelnijeks sa linije penala pravi seriju Olimpijakosa 5:0 - 56:41

23' Četvrta trojka Ročestija za 51:41

21' Prve poene na jednoj i na drugoj strani pogađaju Feldin i Milutinov- 49:38

II četvrtina

kraj druge četvrtine – poslednji napad su iskoristili Grci i posle dvadeset minuta imaju dvocifrenu prednost - 47:37.

20' Nije prošla trojka Antića, ali je mladi Jovanović nastavio seriju i pogodio sedmi poen na ovom meču - 45:37.

19' Jovanović pogađa bitne poene, ali pravi faul nad Meklejnom, koji nije bio precizan sa linije penala - 45:35.

18' Serija trojki na obe strane. Za Zvezdu su pogodili Feldin i Antić, a za Olimpijakos Brajan Roberts dve - 40:33.

17' Domaćin je opet u seriji i ima dvocifrenu prednost - 37:27.

15' Zvezda je na minus tri. Prvo jeTejlor Ročesti pogodio trojku, a potom i Milko Bjelica zakucava 30:27.

13' Dangubić je iskoristio jedno slobodno bacanje, dok je na drugojstrani parketa Agrovanis bio precizan za tri - 25:19.

12' Kako se završila prva četvrtina, krenula je druga, još jednom je Ročesti pogodio za tri poena, posle odbranjenog napada je Jovanović ubacio svoje prve poene, a serija gostiju od 8:0 vratila je meč u egal - 22:18.

I četvrtina

Antić je ubacio šest poena, Ročesti pet, na drugoj strani Milutinov sedam, Printezis i Strelnijeks po pet.

kraj prve četvrtine - Alimpijević je vratio Ročestija koji je trojkom u poslednjem napadu smanjiio prednost Olimpijakosa, posle deset minuta igre domaćin vodi sa 22:13.

9' Strelnijeks je probio Zvezdinu odbranu, a posle promašaja Radievića za tri Tompson je doneo najveću prednost domaćinu - 22:10.

7' Još jednom je Antić pogodio za tri, sa šest poena je i najefikasniji igrač na parketu, na drugoj strani Mancaris je pokušao da vrati, nije uspeo, pa u usledili 'koraci' Radičevića - 18:10 je za Olimpijakos.

6' Olimpijakos siguran u napadu, Printezis je sa linije slobodnih bacanja stigao do petog poena, Zvezda je u jednom napadu promašila tri 'čista' šuta, a faulom Lazića izašla iz bonusa - 18:7 za domaći tim.

5' Pero Antić je prvi pokušao i preko ruku Milutinova pogodio za tri, na drugoj strani uzvratio je Strlnijeks - 14:7.

4' Kroz reket Zvezde u ranoj fazi meča prolazi sve, Milutinov je stigao do sedmog poena, pa je i Printezis ostao na 'ziceru' - 11:4.

3' Posle po jednog promašenog 'zicera' na obe strane Papanikolau je postigao prve poene za Olimpijakos, Milutinov pogodio na dodavanje Robertsa za 4:0. Ročesti je prošao kroz reket domaih za prve poene Zvezde, ali je usledilo 2+1 Milutinova za 7:2. Feldin - 7:4, svi poeni postignuti su iz reketa...

Za Zvezdu počinju Ročesti, Dangubić, Feldin, Bjelica i Lesor. Za Olimpijakos Strelnijeks, Roberts, Printezis, Papanikolau i Milutinov.

Pred početak utakmice minutom ćutanja odata je počast mladom italijanskom sudiji Matioliju koji je preminuo u četvrtak.