Nedelja, 22.01.2017.

22:51

Krka odigrala za Partizan, pala Cedevita!

Košarkaši Krke neočekivano su savladali Cedevitu 90:86, u poslednjem meču 19. kola regionalne ABA lige.

Ovaj poraz posebno raduje Partizan jer je posle Budućnosti neuspeh doživeo i drugi konkurent u borbi za drugu poziciju pred plej-of.

Cedevita je dobila prvi kvartal sa 27:19, ali se Krka razigrala u drugom i sa 31 poenom preokrenula rezultat.

Nastavili su domaći u istom ritmu te sa 26:16 u trećem stekli velikih +16, Cedevita odličnom odbranom u poslednjih deset minuta stiže do izjednačenja na 81:81, ali Rebec trojkom, te Dimec i Luković sa penala vraćaju domaćina na +5.

Boutrajt pogađa nekoliko slobodnih bacanja u poslednjem minutu, ali su s druge strane bili sigurni Čebular i Rojc za overu pobede Krke.

Domaćin je predvodio Luković sa 24 poena i sedam skokova, 17 je dodao Rebec uz devet asistencija, a 15 ubacio Kari.

Najefikasniji kod Zagrepčana bio je Boutrajt sa 22 poena, 13 je postigao Babić uz po šest skokova i asistencija, a 12 je dodao Bilan te imao sedam skokova.

Cedevita deli treće mesto u ABA sa Budućnošću sa po 13 pobeda, imaju dve manje od Partizana, koji u sledećem kolu gostuje u Podgorici.

Krka je ostvarila vredan trijumf u borbi za opstanak prepustivši poslednje mesto MZT-u.

1. Zvezda 19 19-0 1642:1279 38
2. Partizan 19 15-4 1528:1398 34
3. Cedevita 19 13-6 1708:1543 32
4. Budućnost 19 13-6 1543:1444 32
5. Cibona 19 11-8 1534:1505 30
6. Olimpija 19 9-10 1505:1524 28
7. Igokea 19 9-10 1408:1464 28
8. Mornar 19 7-12 1490:1479 26