Nedelja, 15.01.2017.

22:43

Ostin nagovestio velike stvari u pobedi FMP!

Košarkaši FMP Železnika pobedili su Mornar kod kuće sa 92:85, u duelu 18. kola ABA lige.

Starsport

Meč u Železniku pratio se širom sveta jer se na parket posle tri godine vratio nekada veliki talenat Ajzea Ostin koji je za 11 minuta imao 9 poena (4-5), uz 4 skoka i 1 rampu.

Videlo se da nedostaju utakmice Ostinu, ali se isto tako video i ogroman talenat, a u nastavku sezone imaće priliku da napraduje i pripremi se za očekivani prelazak u Crvenu zvezdu.

Sjajan duel u Železniku doneo je i još jedno odlično izdanje Džone Boldena koji je završio sa 22 poena, 4 skoka i 6 asistencija. Filip Čović je ponovo bio izvanredan, a ovoga puta je uz 13 poena imao čak 14 asistencija.

Kod gostiju, Džons je ubacio 24, a Tejtum 13 poena. FMPO je ostvario sedmu pobedu u sezoni, a Mornar je pretrpeo 12. poraz.