Utorak, 13.10.2015.

18:44

ABA: MZT umalo prokockao +19

Košarkaši MZT-a savladali su Igokeu 75:70 (27:13, 21:16, 13:16, 14:25), u petom kolu regionalne ABA lige.

Makedonski tim je umalo prokockao 19 poena prednosti iz prvog poluvremena, ali je stigao do druge pobede u sezoni.

Igokea je fantastičnom igrom u poslednjem periodu stigla na samo tri poena zaostatka u poslednjem minutu, ali je domaćin sa penala obezbedio trijumf.

MZT je predvodio Danilo Mijatović sa dabl-dablom od 14 poena i 11 skokova, dabl-dabl je ostvario i Marko Ljubičić sa po 10 poena i asistencija uz 6 skokova, dok je 13 poena ubacio Đorđe Drenovac, a 12 imao Bunić.

Igokeu je predvodio Vuk Radivojević sa 20 poena uz 6 skokova i izgubljenih lopti, 16 poena i 5 uhvaćenih lopti imao je Komatina, dok je Todorović postigao 11 poena uz 6 skokova.

MZT u sledećem kolu gostuje Sutjeski, dok Igokea posle drugog poraza ide na noge Mega Leksu.