Nedelja, 23.11.2014.

18:57

Partizan rutinski do pete pobede

Košarkaši Partizana pobedili su Cibonu u hali Pionir sa 73:64 u devetom kolu regionalne ABA lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Crno-beli sada imaju peta trijumfa i četiri poraza, dok su Zagrepčani na skoru 3-6.

Partizan sada čeka gostovanje Banvitu u Turskoj u okviru Evrokupa, a sledeći izazov u Jadranskoj ligi jeste derbi sa Crvenom zvezdom prvog decembra.

Partizan je od početka do kraja meča kontrolisao igru i rezultat – već u devetom minutu imao je dvocifrenu prednost, a tim Slavena Rimca posle toga nijednom nije prišao na manje od osam poena razlike.

Igrač utakmice bio je Nikola Milutinov sa 18 poena (7-10 iz igre, 4-8 penali), 10 skokova i 2 asistencije, a Edo Murić imao je 14 poena (4-12 iz igre), 7 skokova, 4 asistencije, 6 ukradenih i 7 izgubljenih lopti.

Milan Mačvan upisao je 10 poena, 9 skokova i 4 asistencije, Milenko Tepić zabeležio je 10 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je mladi Vanja Marinković dodao 8 poena.

Kod gostiju su se istakli Blesingejm, Rozić i Ilievski sa po 14 poena.

Tok meča:

Partizan je organizovanije poveo meč i imao je malu prednost poenima Murića i Tepića, ali su Blesingejm i Markota trojkama iz ne baš izrađenih pozicija doneli Ciboni prvo vođstvo (8:7).

Međutim, Partizan odgovara serijom 7-0 preko Tepića i Milutinova, pa je trener gostiju zatražio tajm aut. Crno-beli su igrali mnogo bolje u odbrani, a Cibona je brzo izašla iz bonusa i domaći su često bili na liniji penala, da bi posle trojke Murića prvi put stvorili dvocifrenu prednost – 22:12.

Partizan je posle prve četvrtine imao +8, a mladi Marinković odlično je počeo drugi period, pošto je vezao pet poena. Potom je Murić zakucao u kontri za 31:18, a Rimac je tražio novi tajm aut.

Partizan je dosta poena postigao iz kontre i održavao je dvocifrenu prednost, a posle novih poena Murića bilo je 15 poena viška (35:20). Milutinov je bio dominantan u reketu, zakucao je za 44:30, a Mačvan je bio polovičan sa penala, pa je Partizan na poluvremenu vodio 45:30.

Tepić je imao zapaženu ulogu na početku treće četvrtine, a Partizan je bez većih problema održavao stečenu prednost. Intenzitet meča se spustio, crno-beli su i dalje bili sjajni u odbrani, ali Cibosi su ipak poenima Ilievskog i Rozića posle duže vremena prišli na jednocifreni zaostatak (59:50).

Ipak, u poslednjem napadu Gagić je poentirao posle ofanzivnog skoka, pa je Partizan sa +11 otišao na poslednji dvominutni odmor.

Zagrepčani su početkom poslednje deonice ponovo smanjili na -9, ali je Partizan napadačku krizu premostio sa nekoliko dobrih odbrana i tako je sačuvao pristojno odstojanje.

Na tri minuta do kraja Cibona je spustila zaostatak na 68:60, ali tada Mačvan pogađa trojku i definitivno rešava pitanje pobednika.