Ništa novo, Partizan je šampion!

Košarkaši Partizana osvojili su 13. uzastopnu titulu šampiona Srbije pobedivši u finalu Crvenu zvezdu sa 3-1 u pobedama.

Starsport
Starsport

U četvrtoj utakmici finalne serije ekipa Duška vujoševića pobedila je kao gost tim Dejana Radonjića sa 95:87 posle produžetka.

U regularnom toku Jaka Blažič je imao priliku da trojkom izjednači na 2-2 u seriji, a u dodatnih pet minuta Partizan se bolje snašao i na krilima fantastičnog Bofgdana Bogdanovića odbranio je titulu.

Najbolji igrač Partizana meč je završio sa 36 poena (13-16 penali, 10-23 iz igre), 6 asistencija i 6 skokova. Žofi Lovernj je dodao 15 poena i 10 skokova, Đorđe Gagić ubacio je 12, a Pavlović i Tepić po 11 poena. Na drugoj strani, Dženkins je ubacio 16, a Nelson i Lazić po 14 poena.

To je Partizanu ukupno 21. titula šampiona, pa crno-beli sada imaju šest titula više od najvećeg rivala.

Starsport
Starsport

Tok meča:

Partizan je bolje počeo duel. Sudija Vojinović dosudio je DeMarkusu Nelsonu dva brza faula nad Bogdanovićem koji je nastavio sa sjajnim izdanjima u ovoj seriji. Postigao je 8 od prvih 12 poena svoje ekipe, ali Zvezda se brzo vratila u meč.

Dobre role Dženkinsa, Marjanovića i Mitrovića donele su crveno-belima prvo vođstvo u sedmom minutu – 13:12. Trojkom Lazića u osmom minutu Zvezda je došla i do +4 (18:14), ali na isti način je odmah odgovorio Bogdanović koji je u prvoj deonici ubacio 13 poena. Prednost posle 10 minuta ipak je imala Zvezda – 22:21.

Starsport
Starsport

U drugoj četvrtini viđena na rezultatska ’klackalica’. Pavlović je preuzeo ulogu poentera od Bogdanovića u Partizanu, a odličan je bio i Gagić.

Zvezda je uspevala da održi egal zahvaljujući poenima Dženkinsa, ali nakon nove trojke Bogdanovića u 18. minutu Partizan je prvi put dođšao do +5 (36:31). Zvezda se ipak vratila, pa su crno-beli nakon 20 minuta imali samo jedan poen viška.

Nije se slika u Pioniru promenila ni početkom drugog poluvremena. Bogdanović je nastavio da igra simultanku, a na drugoj strani su Zvezdu u igri održavali Dženkins i Marjanović.

Odbrane su u trećem kvaratalu bile znatno bolji deo oba tima, a posle 30 minuta Zvezda je imala jedan poen viška – 52:51. Bogdanović je za 30 minuta ubacio 26 poena, a na drugoj strani je najbolji bio dženkins sa 16.

Poslednju deonicu Zvezda je bolje otvorila. Poenima Nelsona i Lazića došla je do pet poena viška, a u 33. minutu posle novih poena Katića bilo je i sedam razlike (63:56).

Imala je Zvezda u tim trenucima i polukontru, ali je Gagić izblokirao Simonovića u pokušaju zakucavanja, a na drugoj strani je Pavlović trojkom vratio Partizan u igru – 63:59 šest minuta pre kraja.

Zvezda je odbila taj nalet rivala i ponovo stekla sedam poena viška (67:60), ali dženkins je tada napravio dve velike greške. Prvo je loše izveo aut, a onda je napravio jeftin faul i poslao Tepića na liniju slobodnih bacanja.

Tepić je pogodio četiri vezana penala – 67:64 na četiri minuta pre kraja. Usledio je još jedan loš napad Zvezde, a Pavlović je na drugoj strani pogodio uz faul.

Pavlović je promašio dodatno bacanje, ali Zvezda to nije iskoristila. Dženkins je promašio dve otvorene trojke, a na drugoj strani je Bogdanović sa dva poena sa penala doneo prednost Partizanu – 68:67.

Usledio je dramatičan finiš. Posle skoka u napadu minut pre kraja pogodio je Lovernj za 70:67, a seriju Partizana napokon je prekinuo Nelson. Usledila je još jedna minijatura Bogdanovića, ali na drugoj strani je trojku pogodio Jaka Blažič 72:72 27 sekundi pre kraja. Bogdanović je preuzeo odgovornost, okliznuo se, a na drugoj strani je Blažič promašio trojku za pobedu – produžetak.

Dodatnih pet minuta Partizan je počeo trojkom Tepića i poenima uz faul Lovernja. Usledila je namerna na Lovernju, pa je Partizan imao šest razlike i napad – 80:74.

Zvezda je uspela na trenutak da se vrati, ali nije mogla do preokreta. Bogdan Bogdanović bio je nerešiva enigma, pa je Partizan na kraju osvojio 13. uzastopnu titulu šampiona.