Nedelja, 25.12.2011.

21:32

Pobeda Niksa, Pavlović bez poena

Sa 55 dana zakašnjnja počela je nova sezona u NBA ligi koju su otvorili košarkaši Njujork Niksa i Boston Seltiksa.

Niksi su pobedili Seltikse sa 106:104 (34:23, 28:29, 17:35, 27:17), a Saša Pavlović je počeo utakmicu kao starter u ekipi Bostona ali za 15 minuta nije uputio šut ka košu.

Pavlović je imao po jedan skok i asistenciju. Najefikasniji igrač utakmice bio je Karmelo Entoni u dresu Niksa sa 37 poena (6/10 za dva, 4/7 za tri, 13/15 za jedan, 8sk, 3as).

Amari Stodemajer je ubacio 21 poen uz odličan šut (6/9 za dva, 2/2 za tri, 6sk, 2as), a Toni Dalgas dva poena manje.

Radžon Rondo je bio najbolji kod Seltiksa sa 31 poenom, 13 asistencija i 5 ukradenih lopti. Rej Alen i Brednon Bas su ubacio po 20 poena.

Niksi su bili bolji u prvom poluvremenu i vodili tokom prvih 24 minuta utakmice, ali su gosti iz Bostona uspeli da preokrenu sjajnom igrom u trećoj četvrtini.

Posle serije 21:7, koju je predvodio veteran Rej Alen, Boston je poveo sa 71:69, a treću deonicu gosti su završili rezultatom 35:17 i vođstvom od osam poena.

U poslednjoj četvrtini Njujork je uspeo da se vrati u meč i poenima Karmela Entonija sa linije slobodnih bacanja 16 sekundi pre kraja povede sa 106:104.

Seltiksi su u finišu meča imali dve šanse, prvo za pobedu, a onda i za produžetak, ali su šutevi Markiza Danijelsa za tri poena i Kevina Garneta iz okreta bili neprecizni.