Subota, 16.07.2011.

22:34

U20: Novi ubedljiv poraz u Bilbau

Košarkaška reprezenatcija Srbije (igrači do 20 godina) završila je takmičenja na Evropskom prvenstvu u Bilbau posle samo tri utakmice grupi.

"Orlići" koje sa klupe vodi Aleksandar Džikić su posle pobede nad Rusijom i poraza od Crne Gore doživeli ubedljiv poraz od Slovenije u trećem kolu grupe A.

Slovenija je pobedila rezultatom 102:80 (23:14, 23:23, 38:26, 18:17), a Srbija je u trećoj četvrtini primala čak 38 poena. Najbolji u srpkom timu bili su Nemanja Nedović sa 26 poena (4sk, 3as) i Nemanja Jaramaz (4sk, 2as).

U pobedničkom timu najbolji je bio Marko Pajić koji je postigao 24 poena (7sk), Alen Omić je ubacio 21 poen (8sk) dok je Edo Murić imao dabl-dabl učinak 19 poena i 11 skokova.

Srbija je poslednju rezultatsku prednost imala u četvtom minutu meča (11:9), a Slovenci su do kraja prve četvrtine stekli dvocifrenu prednost. U drugoj četvrtini su Slovenci tu prednost održavali, a srpski košarkaši su najviše prišli na šest poena minusa.

U trećoj četvrtini je postignuto neverovatnih 64 poena, a Slovenija je treću četvrtinu završila serijom 11:0 i time defintivno rešila pitanje pobednika. Srbija nije imala snage da napravi veliki preokret u poslednjoj četvrtini pa posle tri utakmice odigrane u grupi završava takmičenje.

Rusija je u prvom meču trećeg kola pobedila Crnu Goru 68:66.