Utorak, 03.05.2011.

20:21

SL: FMP furioznim finišom do pobede

Košarkaši FMP Železnika pobedili su na svom parketu Mega Vizuru sa 96:71, u desetom kolu Superlige Srbije.

Timu iz Železnika je ovo četvrti trijumf u šampionatu, dok je Mega Vizura pretrpela osmi poraz.

Ekipa Vlade Vukoičića je u Železniku odigrala odlično 30 minuta, u većem delu tog perioda bila je i u vođstvu, ali je u poslednjoj četvrtini FMP potpuno razbio svog rivala.

Sastav Ace Petrovića imao je poen zaostatka pred odlučujućih deset minuta, a rezultat 36:10 koliko je FMP slavio u poslednjem kvartalu dovoljno govori o stanju stvari na parketu.

Filip Čović bio je najbolji kod domaćina sa 19 poena i indeksom 25. Boumen je dodao 16, a Milutinović 12. U ekipi Mega Vizure, Jelovac je postigao 15, a Đekić i Milisavljević po 13 poena.

FMP u narednom kolu očekuje izuzetno teško gostovanje Hemofarmu u Vršcu, dok Mega Vizura na svom terenu igra protiv Radničkog.