Subota, 05.02.2011.

20:57

Hemofarm siguran protiv Zagreba

Košarkaši Hemofarma zabeležili su deveti trijumf u regionalnom NLB šampionatu.

Tim Željka Lukajića je na svom parketu u ’Milenijumu’ u 20. kolu ubedljivo pobedio Zagreb sa 98:81.

Vrščani su timskom igrom došli do ubedljive pobede, pošto je šest košarkaša meč završilo sa deset ili više poena. Miljan Pavković ubacio je 16, Mladen Jeremić 13, Savović, Džordan i Anđušić po 12, a Abdul 10 poena.

Na drugoj strani, u sastavu Zagreba istakli su se Hejtvelt sa 23 i Luka Žorić sa 20 poena.

Hemofarm je u duel ušao posle debakla u Ljubljani i nesrećnog poraza od Uniksa u Evrokupu, ali je pokazao da poseduje dobar karakter.

Nakon izjednačene prve deonice (21:21), Vrščani su utakmicu prelomili u drugih deset minuta kada su postigli neverovatnih 35 poena (56:41 na poluvremenu). U nastavku meča hemofarm je razliku podigrao i na najvećih plus 28 koliko je bilo u 28. minutu (81:53).

Zagreb je u finišu ublažio debakl, a Hemofarmu je na kraju nedostajalo samo dva poena za ’stotku’.

U narednom kolu Vrščani putuju u Češku na duel na Nimburkom.