Utorak, 14.12.2010.

20:10

Hemofarmu 'triler' protiv Bešiktaša

Košarkaši Hemofarma pobedili su posle produžetka turski Bešiktaš u Vršcu sa 101:100, u petom kolu B grupe u Evrokupu.

Tim Želja Lukajića sada ima tri pobede i dva poraza i blizu je plasmana u narednu fazu.

U izuzetno neizvesnoj utakmici u dobro popunjenom ’Milenijumu’ Hemofarm je prvo propustio priliku da pobedi u regularnom toku (89:89), a onda je u dodatnih pet minuta nadoknadio minus od pet poena i trijumfovao u ’penal završnici’.

Boris Savović ubacio je 23, Milan Mačvan 22, a Miljan Pavković 16 poena u domaćem sastavu, dok je kod gostiju, koji su igrali bez povređenog Alena Ajversona, ubedljivo najbolji bio Četmen sa čak 43 poena.

U drugoj utakmici ove grupe Getingen je poražen na svom terenu od Asvela sa 78:76, pa je Hemofarmu u poslednjem kolu u Francuskoj neophodna pobeda ili poraz manji od četiri poena za plasman u narednu fazu.

Pobeda nad Bešiktašem mogla bi da bude prekretnica za izabranike Željka Lukajića, koji su pred duel sa Turcima imali seriju od pet poraza (dva u Evrokupu).

Koliko je izjednačen bio meč u ’Milenijumu’ govori i podatak da je najveća prednost jedne ekipe iznosila sedam poena, koliko je imao Bešiktaš početkom treće deonice (52:45).

U prvoj četvrtini gosti su konstantno vodili, imali su u tri navrata pet poena viška, a tom razlikom je i završen prvi period (25:20). Sredinom druge četvrtine Hemofarm je preuzeo vođstvo, ali nije uspeo da ga zadrži, pa su Turci na poluvremenu imali dva poena prednosti (47:45).

Drugo poluvreme Bešiktaš je otvorio serijom 5-0, došao je do pomenutih 52:45, ali Vrščani se nisu predali. Najbolji period utakmice Hemofarm je imao u drugom delu treće četvrtine kada je serijom 12-2 od minus pet (59:54) došao do plus pet (66:61).

Međutim, stečenu prednost Vrščani su olako ispustili, pa je Bešiktaš u poslednjih deset minuta ušao sa poenom prednosti (71:70). Poslednjih deset minuta donelo je rezultatsku klackalicu, a kada je Hemofarm tri minuta pre kraja došao do plus četiri (86:82), činilo se da je meč odlučen.

Bešiktaš je ipak uspeo da se vrati još jednom, a u poslednjem napadu Pavković nije poentirao za trijumf posle 40 minuta. Dodatnih pet minuta gosti su počeli sa pet vezanih poena, Hemofarm je uspeo da se vrati, i na kraju pobedi u neizvesnoj ’penal završnici’.

U poslednjem kolu Hemofarm igra 21. decembra na gostujućem terenu protiv francuskog Asvela.

Hemofarm: Pavković 16, Mitrović, Abdulhamid 12, Krstović 4, Šutalo 8, Mačvan 22, Savović 23, Borisov 3, Knežević 3, Petrović, Džordan 10, Anđušić.
Bešiktaš: Likolitov 10, Cevik 3, Jarangume 3, Abi, Erde, Kutlu, Bergansa, Cetin 12, Ignevski 19, Čepmen 43, Ozer 6, Ogili 4.