Ponedeljak, 13.12.2010.

22:28

EL: Olimpijakos slavio u Belgiji

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su ekipu Šarlroa u gostima sa 80:67 u meču devetog kola grupe B Evrolige.

Izvor: SO

Autor: SO

Već u prvoj četvrtini Pirejci su stvorili desetak poena prednosti, ponovo su ‘dodali gas’ početkom drugog poluvremena i rutinski su stigli do trijumfa.

Janis Burusis je imao 19 poena (5sk.), Vasilis Spanulis zabeležio je 18 poena i 6 asistencija, a Miloš Teodosić postigao je 16 poena (5-11 iz igre za 22 min.), uz 4 asistencije. Najefikasniji kod Belgijanaca bio je Demond Malet sa 16 poena.

Marko Kešelj je dao 2 poena (1-1 iz igre, 2sk. za 10 min.), koliko je ubacio i Zoran Erceg (1-4 iz igre za 16 min.)

U prvoj četvrtini fantastičan je bio Burusis, koji je ubacio 15 poena i bio najzaslužniji za prednost Olimpijakosa 25:14.

Najviše zahvaljujući raspoloženom Hilu domaći tim uspeo je da izjednači sredinom druge deonice, ali su Nesterović i Spanulis do poluvremena ponovo ‘odlepili’ Olimpijakos – 42:34.

U trećoj četvrtini dominirao je Teodosić sa deset poena, prednost je rasla iz minuta u minut, a ekipa Dude Ivkovića je u finišu imala i 24 poena prednosti. Do kraja je domaćin smanjio zaostatak, ali to nije bacilo senku na šesti trijumf Pirejaca ove godine u Evroligi.