Subota, 09.10.2010.

19:11

NLB: Poraz Partizana na startu

Košarkaši Partizana mt:s poraženi su u Pioniru od Budućnosti rezultatom 79:78 (17:26, 17:12, 23:13, 22:27) u premijernom meču nove sezone NLB regionalne lige.

Izvor: LB

Autor: LB

Šampion je poražen u neizvesnoj završnici iako su izabranici trenera Vlade Jovanović u poslednjem minutu imali četiri poena prednosti - 76:72.

Međutim, u poslednjim trenucima meča Kecman je realizovao samo jedno slobodno bacanje, dok je na drugoj strani, šest sekundi pre kraja, Nikola Otašević pogodio za trijumf Podgoričana.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vladimir Dragićević sa 15 poena, dok je Marko Simonović ubacio poen manje. Za Partizan mt:s Dragan Milosavljević je ubacio 15 poena, Nejtan Džavai je dodao 12, dok su Dušan Kecman i Božić ubacili po 11 poena.

Partizan je odlično počeo meč i domaći tim je vrlo brzo došao do deset poena prednosti (20:10), a u 9. minutu je poveo sa rekordnih 14 poena razlike (24:10).’Crno- beli’ su prvu četvrtinu dobili rezultatom 26:17, ali u nastavku Budućnost uspeva da smanji prednost Partizana – Beograđani su na poluvremenu imali četiri poena viška (38:34). Međutim, u trećoj četvrtini Budućnost sa pet pogođenih trojki, pravi rezultatski preokret za vođstvo 57:51.

Na startu drugog poluvremena Marko Simonović pogađa trojku kojom se gosti prilaze na samo -1 (38:37). Posle dva promašena slobodna bacanja Jana Veselog, Gintaras Kadziulis postiže novu trojku kojom gosti dolaze do prvog vođstva na meču 42:40 (neračunajući startnih 2:0). Simonović i Šehović nastavljaju seriju trojki pa Budućnost stiže do prednosti 50:44. Odličan šut spolja je bio ključ serije gostiju koji novom trojkom Simonovića i košem Marka Popovića u završnici treće četvrtine dolaze i do + 11 (55:44).

Izabranici Vlade Jovanovića poslednju četvrtinu otvaraju serijom 6:0 i uspevaju da izjednače na 57:57. 'Crno-beli' su u završnici meča vodili i sa 76:70, ali je Budućnot penalima Otaševića i Kadziulisa smanjila na 76:74. Posle jednog pogođenog bacabja Veselog (na meču 1/8), Marko Šćekić trojkom donosi novo izjednačenje – 77:77. Usledio je brz prekršaj nad Kecmanom, koji je takođe bio polovičan sa linije bacanja, a Otašević na drugoj strani bez problema prolazi kroz odbranu Partizana i postiže dva poena za konačnih 79:78, pošto košarkaši Partizana do kraja meča nisu uspeli da pogode koš Budućnosti.

Partizan će u 2. kolu, u sredu, kod kuće igrati protiv Hemofarma, dok će Budućnost u Podgorici igrati protiv Crvene zvezde.

Partizan – Budućnost 78:79

Partizan: Kecman 11, Klobučar 8, Jaramaz, Lučić 4, Milosavljević 15, Katić 8, Džavai 12, Lešić, Mitrović, Božić 11, Veseli 9, Đekić
Budućnost: Šćekić 9, Mihailović 2, Popović 2, Barović, Otašević 9, Dragičević 15, Simonović 14, Kadziulis 7, Dubljević 7, Šehović 10, Nešović 4, Milošević