Nedelja, 15.08.2010.

18:26

Kadeti peti na Evropskom prvenstvu

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Baru.

Srbija je u meču za plasman pobedila Francusku 55:45, a najefikasniji u našem timu bio je Radičević sa 16 poena.

Janković ubacio 11 i imao šest skokova, a Mićić zabeležio osam asustencija. Kod poraženog rivala istakao se Žaite sa "dabl-dablom" od po 11 poena i 11 skokova.

Naši momici su od starta nametnuli svoj ritam, pitanje pobednika rešili su već u prvom poluvremenu, pa iako su nešto slabije odigrali u nastavku, upisali su pobedu.

"Ovo je sjajna generacija, neki momci imaju potencijal da se ozbiljno bave košarkom. Mi smo bili zaduženi za dve stvari, prvo selekciju, koja je odrađena dobro, drugo, takmičenje na kojem nas je jedna lopta delila od zlatne medalje", rekao je posle pobede selektor Saša Nikitović.

Titulu prvaka Evrope osvojili su kadeti Hrvatske koji su u finalu savladali Litvaniju sa ubedljivih 80:52. Meč je obeležio Darijo Šarić sa "tripl-dablom" do 30 poena i po 11 skokova i asistencija. Litvanici su verovatno zadovoljni samim plasmanom u finale jer su u prve dve runde turnira imali samo jednu pobedu, za razliku od četiri srpska trijumfa.

Francuska – Srbija 45:55 (10:17, 9:15, 14:13, 12:10)

Francuska: Pinda 1, Sene 3, Racin 11, Mendez 3, Marauks, Jaite 11, Ingliš 5, Binvigant, Dalo, Meri 2, Kasang 9, Basileu
Srbija: Radičević 16, Đorđević 3, Pot 3, Anđušić, Micić 4, Čvorović, Zorbas 6, N. Janković 11, Majić 4, Ristić 2, M. Janković 4, Milutinov 2