Četvrtak, 18.02.2010.

19:55

KRK: Partizan lako do polufinala

Košarkaši Partizana savladali su u prvom četvrtfinalnom susetu Kupa Radivoja Koraća Radnički Basket rezultatom 75:57 (24:11, 13:19, 19:10, 19:17).

Partizan je odlično otvorio utakmicu, poveo sa 19:5, a do kraja poluvremena Radnički je prišao na -7. Ipak "crno-beli" u trećoj četvrtini rešavaju pitanje pobednika. Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Lorens Roberts sa 11 poena, Marić je ubacio 10, a Rašić 8, dok je Slavko Vraneš imao 12 skokova. U ekipi Radničkog najefikasniji je bio Nikola Marković sa 17 poena.

Košarkaši Partizana su već u prvoj četvrtini odradili posao protiv Radničkog jer je perfektnim šutem za dva poena (7/7) i timskom igrom (4 asistencije) brzo stigao do 19:5. Radnički je sa druge strane očajno šutirao iz igre (1/10 za dva, 0/3 za tri) pa je samo zahvaljujući slobodnim bacanjim (9/10) izbegao potpunu katastrofu na otvaranju meča (24:11).

U drugom periodu igrači Radničkog su konačno počeli da pogađaju iz igre pa su uspeli da smanje zaostatak na osam poena za Partizanom (28:20) koji je do 15 minuta igre već ima 11 igrača koji su se upisali u strelce. Vujošević je potpuno raspodelio minutažu svim svojim igračima, dok je s druge strane Nikola Marković održavao svoj tim u igri (11 poena), uglavnom poenima sa slobodnih bacanja (9/10), a imao je i čak četiri ukradene lopte. Do kraja prvog poluvremena razlika se nije značajnije promenila (37:30).

Partizan je tokom treće četvrtine uspešno održavai prednost od desetak poena. U jednom trenutku sredinom treće deonice trener Duško Vujošević je promenio celu petorku na parketu. Posle poena Marića i Mekejleba Partizan u 28. minutu stiže do 13 poena pednosti (50:37). Treća četvrtina je završena sa rekordnom prednošću “crno-belih“, 56:40.

Branilac trofeja u Kupu Radivoja Koraća dobro otvara i poslednju četvrtinu i posle poena Mekejleba i prednosti od 20 poena i definitivno rešava pitanje pobednika. Tokom poslednje četvrtine Partizan je održavao visoku rezultatsku prednost. Najefikasniji igrač Radničkog u prvom poluvremenu Nikola Markovića svoje prve poene u drugom poluvremenu postiže tek u 38. minutu. Marković je tada vezao šest poena. Posle oba pogođena bacanja Aleksandra Mitrovića u poslednjem minutu Partizan je poveo sa +21, a konačan rezultat 75:57 postavlja trojkom u poslednjim trenucima meča Živanović.

Partizan: Roberts 11 (7 skokova), Sinovec, Mekejleb 6, Kecman 7, Milošević 5 (6 skokova), Rašić 8, Mitrović 8, Božić 3, Marić 10, Veseli 6, Đekić 7. Vraneš 2 (3 blokade).

Radnički Basket: Dokić 6, Živanović 8, Smiljanić 10 (10 skokova), Subotić 4, Zočević 6, Vasilić, Stojadinović, Vukasović 2, Luković 4, Marković 17 (sl.bacanja 10/12), Zarić, Ivelja.

Drugi četvrtfinalni meč u kome se sastaju vršački Hemofarm i valjevski Metalac na programu je od 20.30 asova, a Partizan u polufinlau čeka pobednika tog duela.