Utorak, 09.12.2008.

21:15

Zvezda deklasirala Turov

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su u punom "Pioniru" poljski Turov sa 97:69, u trećem kolu grupe F u Evrokupu.

Ekipa Svetislava Pešića pružila je možda i najbolju partiju u dosadašnjem delu sezone, i potpuno je nadigrala poljskog predstavnika.

Gosti iz Poljske, koje sa klupe predvodi bivši trener Olimpije Sašo Filipovski, dobro su se držali samo u prvih desetak minuta, kada su sa sedam trojki od ukupno 28 poena, držali priključak.

Početkom druge deonice Zvezda pojačava ritam i na krilima sjajne igre Kikanovića, Ovensa, Robertsa i Marinovića pravi sjajnu seriju kojom dolazi do 21 poena prednosti na poluvremenu (56:35).

U drugom poluvremenu Poljaci su se samo u nekoliko navrata spustili ispod 20 razlike, a u poslednjoj četvrtini Zvezda je vodila i sa 29 poena prednosti što dovoljno govori o igri beogradske ekipe na ovom meču.

Elmedin Kikanović i Lorens Roberts bili su najbolji u domaćem sastavu sa po 17 poena. Tadija Dragićević postigao je 16, a Marko Marinović i Vladimir Štimac po 10. U timu Turova Damir Miljković bio je ubedljivo najbolji sa 28 poena (6-9 za tri), Aleks Heris je ubacio 15, a Brajan Bejli 13 poena.

"Crveno-beli" sada imaju dve pobede i jedan poraz u F grupi, a u narednm kolu gostuju Turovu u Poljskoj. U drugoj utakmici u ovoj grupi, Šarlroa je na svom terenu savladao Bamberg 64:62 i zadržao prvo mesto.