Subota, 29.11.2008.

21:18

NLB: Partizan prvi, poraz Zvezde

Košarkaši Partizana došli su na prvo mesto NLB lige nakon pobede nad Vojvodinom (81:52) dok je do ovog kola vodeća Crvena zvezda pala na treću poziciju.

Nakon utakmica desetog kola NLB lige Partizan ima devet pobeda dok je Crvena zvezda zabeležila svoj drugi poraz. Bolji od njih je bio Hemofarm (84:65) koji je sada drugi. Prvi pratioci srpskog trojca su Zadar, koji je porazio FMP (88:51), Cibona je u gostima savladala Krku (74:58) i Budućnost koja je savladala Zagreb (82:78).

Do devete pobede u regionalnom takmičenju branilac titule stigao je bez mnogo problema, držeći vođstvo tokom cele utakmice. Priliku da igraju dobili su igrači sa klupe, dok je Milenko Tepić igrao samo pet minuta. Veličković i Rakočević postigli su po 14, a Tripković i Aleksić po 10 poena. Vojvodina je novim porazom ostala prikovana za dno tabele sa samo jednom pobedom.

Vrščani su boljom igrom tokom celog meča stigli do osme pobede u sezoni i time preuzeli drugo mesto, potisnuvši Zvezdu na poziciju tri. Terenom je dominirao Bojan Krstović sa 27 poena (4/4 za 3, 4 skoka, 4 ukr. lopte). U domaćoj ekipi iskazao se i Vladan Vukosavljević (18p, 5s). U Zvezdi malo bolji od ostalih bili su Elmedin Kikanović sa 14 poena i Lorens Roberts (10p, 8s, 2bl).

FMP odlično je otvorio meč u Zadru, serijom od 9:0 tokom prva dva minuta, ali je posle toga potpuno nadigran. Zadar je na poluvremenu imao prednost od 43:26, a u drugom poluvremenu domaći tim je dodatno povećao prednost i naneo FMP-u najteži poraz u NLB ligi ove sezone.

Poslednju utakmicu kola igra se u Domžalama gde se sastaju Helios i Olimpija.