Nedelja, 27.07.2008.

17:38

Juniorke Srbije šeste u Evropi

Evropsko prvenstvo u Slovačkoj juniorska selekcija Srbije završila je na 6.mestu pošto su poražene od Španije sa 64:69.

Izvor: Andrijana Žikić

Autor:Andrijana Žikić

Po četvrtinama je bilo 14:22, 11:17, 28:14, 11:16. Najefikasnija košarkašica Srbije bila je Sara Krnjić sa 13 poena i 14 skokova. Jovana Popović i Tina Jovanović postigle su po 13, dok je Leonor Rodrigez bila jedina igračica među Španjolkama sa dvocifrenim brojem poena - 18. Ovim porazom juniorke Srbije ispustile su priliku da izbore direktan plasman na prvenstvo sveta 2009.godine na Tajlandu.

Košarkašice Španije su prvu značajnu prednost stekle u petom minutu prve četvrtine.

Posle odmora, izabranice Zorana Kovačića uspele su da iskoriste pad koncentracije Španjolki. Reprezentativke Srbije su pred kraj treće deonice meča dobrom igrom u odbrani Sare Krnjić i Tine Jovanović napravile seriju od 7-0 i smanjile prednost protivnica.
Rezultat nakon treće četvrtine bio je 53:53.

Ipak, takav nivo igre nije bio dovoljan za realizaciju meča u korist naših juniorki. Španjolke su u poslednjih deset minuta igre povele na samom početku, i uspele da održe prednost do kraja.