Ponedeljak, 09.06.2008.

21:15

U finalu SLS Partizan - Hemofarm

Košarkaši Hemofarm Stade plasirali su se u finale plej ofa Svislajon Superlige. Hemofarm je u gostima pobedio FMP rezultatom 80:78 (26:13, 17:26, 19:20, 18:19), u majstorici polufinala. U finalu Hamofarm će se sastati sa ekipom Partizana Igokee. Finalna serija počinje 12. juna, a titulu će osvojiti prva ekipa koja zabeleži tri pobede.

U pobedničkoj ekipi Vladan Vukosavljević postigao je 18 poena, Maršal dodao je 16, a Milivoje božović je uz 14 poena uhvatio 6, a ukrao dve lopte. Stefan Marković je dao 7 poena, imao 9 asistencija, 5 skokova 5 ukradenih lopti.

Zoran Erceg je dao 29 poena, uz 7 skokova i šut 11/11 za dva i 7/9 sa bacanja, ali je izgubio 5 lopti i promašio 4 trojke. Uopšte, FMP je šutirao trojke 4/19, a Hemofarm sjajnih 12 od 23. Nemanja Protić je uz 17 poena dodao 4 lopte.

Meč je počeo serijom gostiju od 9-0, sve do Ercegovog prvog poena za domaći tim u četvrtom minutu. Posle minusa od deset poena nemanja Protić predvodio je seriju FMP-a, koji pre kraja četvrtine hvata priključak i dva puta prilazi na dva poena zaostatka. Ipak, finiš tog perioda obeležio je Milivoje Božović, sa 9 poena i 3 skoka za tri minuta, pa Hemofarm ima duplu prednost – 26:13.

Drugi period donosi potpuni preokret – Hemofarm u prvoj polovini te četvrtine nije pogodio, a domaćin je prišao na 26:25. Do poluvremena razlika se kretala između jednog i šest poena za goste, a na odmor se otišlo sa 39:43.

Situacija se nije promenila u trećem periodu – Hemofarm je konstantno vodio, u jednom trenutku razlika je bila devet poena, a na poslednju pauzu poneo je samo tri poena prednosti.

Prvo vođstvo na utakmici domaćinu je doneo u 35. minutu Samardžiski, koji je uz koš iskoristio i dodatno slobodno bacanje za 66:64.

Usledila je rezultatska klackalica, sve do 39. minuta i rezultata 74:74. U samoj završnici su domaći u tri uzastopna napada promašivali trojke, dok je vršačka ekipa stekla 6 poena prednosti. Erceg je uspeo da sa dve dvojke samo smanji na konačnih 80:78.

Hemofarmu će to biti treće finale plej ofa. U oba dosadašnja nastupa (2004. i 2005. godine) gubili su od Partizana rezultatom 3-1.

Partizan i Hemofarm će u finalnoj seriji biti domaćini naizmenično – 12. juna igra se u Pioniru, dva dana kasnije u Milenijumu, a još dva dana kasnije ponovo u Beogradu. U slučaju potrebe četvrti meč igra se u Vršcu 18. juna, a eventualna majstorica na programu je 20. juna, u glavnom gradu.