22:16

PE: Mladi košarkaši ubedljivi

Izvor: Aleksa Gutović

Autor:Aleksa Gutović

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije je nakon poraza od domaćina Slovenije na startu šampionata Evrope, u drugom kolu ubedljivo savladala Mađarsku rezultatom 84:40, poluvreme 44:12. Najefikasniji u ekipi Vlade Vukoičića bio je Marko Đurković sa 19 poena a uz to je zabeležio i 5 skokova. Dragan Labović je ubacio 14 poena (7 skokova), a Nikola Dragović 13 poena.

Reprezentativci Srbije su u ovaj meč ušli izuzetno motivisani nakon poraza od Slovenije, pa su Mađari u prvih 16 ipo minuta utakmice postigli samo 3 poena! Naši košarkaši su u nastavku igrali opuštenije, ali su i pored toga zabeležili ubedljiv trijumf.

U grupi A, u kojoj se takmiči i naša reprezentacija Slovenija je zabeležila i drugi trijumf na šampionatu pošto je pobedila Francusku sa 84:78.

Naredni protivnik srpskih košarkaša je Francuska, a meč se igra u nedelju.