NLB: Protić dominirao u Domžalama

Košarkaši FMP-a zabeležili su drugu pobedu u NLB ligi jer su u petom kolu pobedili u Domažalama Helios 80:73 (20:23, 31:17, 12:13, 17:20).

Subota, 31.10.2009.

21:05

Tim iz Železnika je utakmicu prelomio u drugom periodu kada je sjajnom igrom za samo deset minuta postigao 31 poen i došao do dvocifrene prednosti. To vođstvo košarkaši FMP-a su zadržali do kraja meča i naneli treći poraz domaćem timu. Najbolji igrač FMP-a bio je Nemanja Protić sa 25 poena. Milutinović je postigao 19, a Raduljica samo sedam, međutim, imao je i deset skokova.

U domaćem timu istakao se jedino Dejan Delić koji je kao i Protić ubacio 25 poena. Laškevič je ubacio 13, Snou 11 uz šest skokova, a Močnik deset koševa i sedam skokova.

FMP je do prve osetljivije prednosti došao između pestog i sedmog minuta meča kada je bilo 13:6, ali je domaći tim uspeo da do kraja perioda preokrene prednost srpskog tima serijom 9:0 na 21:18 i dobije period 23:20. U drugoj četvrtini Protić i Peđa Stamenković su igrali sjajno predvodili FMP u seriji 10:0 kojom je tim iz Železnika poveo rezultatom 51:40 kojim je i završeno prvo poluvreme. U nastavku meča Helios nije uspeo da slomije odbranu gostiju pa je na kraju FMP slavio sa konačnih 80:73.