Subota, 04.09.2021.

16:45

Mitrović poslao Srbiju iznad Portugala – na vrh grupe

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg 4:1 (2:0) u Beogradu u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Izvor: MS

Autor: MS

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Na stadionu "Rajko Mitić", ako izumemo četiri minuta u finišu, nije bilo dileme ko će pobediti – "Orlovi".

Za tako nešto se pobrinuo, ko drugi, nego Aleksandar Mitrović sa dva gola.

U rasponu od 14 minuta, sredinom prvog dela, dva puta se upisao u strelce, i činilo se da neće biti drame. Time je je popravio rekord kao najbolji strelac ikada naše reprezentacije na 43. pogotka.

Ujedno, devet minuta pre kraja je posle njegovog udarca i odbitka golmana Šeno ubacio loptu u sopstvenu mrežu, čime je "poništio" pogodak rezerviste Olivijea Tilija i četvorominutnu neizvesnost.

Do kraja je trijumf potvrdio štoper Nikola Milenković, u šestom minutu nadoknade.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija je tako preuzela od Portugala vrh A kvalifikacione grupe, sa 10 bodova, koliko ima naš rival, ali i boljom razlikom za jedan gol, 11:6 naspram 8:4.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija je od prvog minuta krenula silovito, najozbiljnije shvatila rivala, i kidisala na gol gostiju sve dok ih nije "otvorila".

Sve do 22. minuta Luksemburžani nisu uspevali da izađu iz svog kaznenog prostora, a onda je pustio magiju Sergej Milinković-Savić.

Sjajni pasom razbio je kompletnu odbranu rivala i "spojio" sa golom Mitrovića, koji nije propustio takav zicer.

"Orlovi" su nastavljali da "gaze", Kostić je probijao i iz još jednog u nizu idealno je centrirao na glavu Mitroviću za 2:0 malo više od pola sata.

Do kraja poluvremena sve je bilo idealno, izuzev jedne situacije u kojoj je u poslednjim sekundama čist gol sprečio Strahinja Pavlović.

Nastavak je doneo ležerniju igru "Orlova", što su gosti pokušali da iskoriste i vrate se u igru.

Rezervista Tili je ispalio "bombu" 13 minuta pre kraja, ali je usledio brz odgovor.

Radonjić je centrirao, Mitrović skočio glavom, a golmanom odbitak Šeno ubacio u sopstvenu mrežu. Tom prilikom se Mitrović sudario sa jednim čuvarom i povredio jagodičnu kost.

Do kraja je Srbija dala još jedan gol preko Milenkovića, na drugu asistenciju Kostića.

Srbija je napravila lepu uvertiru za put u Dablin, gde nas čeka Irska, koja je tek osvojila prvi bod i to protiv Azerbejdžana na svom terenu – 1:1.

"Orlovima" će tamo trijumf biti imperativ kako bi nastavila trku sa Portugalom za katarsku vizu...