Sreda, 05.08.2020.

16:30

Kolaps Partizana u Novom Pazaru

Fudbaleri Partizana poraženi su u Novom Pazaru rezultatom 3:2, u okviru vanrednog drugog kola Superlige Srbije.

Izvor: MT

Autor: MT

Starsport

Na Gradskom stadionu viđena je spektakularna utakmica sa mnogo golova i preokreta.

Domaći su vodili, pa gubili, da bi u završnici preko rezervista za samo pet minuta stigli do velike, prve pobede u domaćem šampionatu nakon povratka.

Crno-beli su bili bolji rival na početku meča, a najagilniji je bio nigerijski napadač Umar Sadik.

On je u drugom, a potom i u petom minutu pokušao sa distance da ugrozi gol domaćih, međutim, golman Nikola Drobnjak je već u tim situacijama pokazao da će biti žilav protivnik.

Nastavio je Partizan sa napadima. Najpre u 10. minutu sa ivice kaznenog prostora je pokušao Filip Stevanović, da bi u 13. Natho uputio nezgodan centaršut iz slobodnjaka, koji je vrlo lako mogao da se pretvori u autogol domaćih.

Upravo je Izraelac u 18. još jednom pripretio, takođe iz slobodnog udarca – ovoga puta je direktno šutirao, ali je Drobnjak ponovo bio oprezan.

Prvu šansu domaći su napravili u 19. minutu, kada je Dragutinović iz okreta loše šutirao, međutim, samo dva minuta kasnije Pazar je stigao do jedanaesterca.

Saša Zdjelar dok je ležao neoprezno je sapleo Hadžibulića, da bi samo minut kasnije najstrožu kaznu u gol pretvorio Nikola Nedeljković.

Beogradska ekipa je odmah nakon primljenog gola imala i najveću šansu u prvom poluvremenu, ali je Drobnjak i ovoga puta sjajno zaustavio Uroša Vitasa, koji je posle kornera iz neposredne blizine šutirao glavom, ali bezuspešno.

U finišu prvog dela nije bilo naročito interesantnih situacija, tek nekoliko žutih kartona, pa su igrači domaćih na pauzu otišli sa prednošću od 1:0.

Drugo poluvreme bilo je fantastično. Otvorio ga je Novi Pazar sa velikom prilikom u 57, ali je Tomić loše šutirao.

Nešto kasnije, isti igrač je još jednom promašio zicer.

Kazna je stigla u 59. minutu, kada je nakon gužve, iz drugog pokušaja Sejduba Suma poravnao rezultat.

Nastavili su gosti sa napadima i već u 70. minutu u potpunosti preokrenuli rezultat.

Iskoristio je Asano svoju brzinu i nakon sjajne lopte Sume u prostor rutinski matirao Drobnjaka.

Iako se očekivalo da će se nedovoljno fizički pripremljeni domači igrači predati, to se nije dogodilo.

Za samo pet minuta, oni su uspeli uzvrate udarac i sa dva brza pogotka ponovo stignu do prenosti.

Prvo je u 73. Sise centrirao, a rezervista Nemanja Perić pogodio, da bi u 78. Bojan Ostojić napravio kardinalnu grešku, što su domaći iskoristili i preko Refkije Resića, odnosno autogola Nemanje Miletića stigli do velike pobede.

U narednom kolu Partizan dočekuje Javor, dok Novi Pazar gostuje niškom Radničkom.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.