Nedelja, 23.02.2020.

14:30

SMS i Lacio ne staju – pala i Đenoa za korak do Juventusa VIDEO

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Đenou 3:2 u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Izvor: MS

Autor: MS

Photo by Marco Rosi/Getty Images

Rimljani su nastavili pohod za Juventusom, od koga su ponovo na bod zaostatka, u trci za Skudetom.

Tim Simonea Inzagija je u sjajnoj formi, potvrđenoj prošlog vikenda pobedom nad Interom (2:1), nije izgubio još od septembra u Seriji A, a sada je slavio i na stadionu "Luiđi Feraris".

Domaćina je otvorio Beograđanin Adam Marušić golom već u drugom minutu u akciji Lacija započetoj od golmana Strakoše.

Crnogorski reprezentativac dobio je loptu na desnoj strani, "probio" dvojicu čuvara i zakucao loptu u mrežu.

Drugi gol kreirao je Sergej Milinković-Savić tako što se prvo oslobodio protivničkog igrača i lucidno pronašao Felipea Kaiseda, koji se spetljao, ali se lopta odbila do Čira Imobilea i on takve šanse ne promašuje.

Italijanski golgeter već je stigao do kote od 27 golova u Seriji A i zato je na čelu čak ispred Kristijana Ronalda (21).

Đenoa je uspela da unese neizvesnost preko Frančeska Kasate, ali je sve dileme rešio sjanijim golom iz slobodnog udarca Danilo Kataldi.

Poslednji trzaj domaćin je napravio u zaustavnom vremenu kada je Domeniko Krišito pogodio iz penala.

Nije bilo vremena, Lacio je odneo tri boda iz Ligurije sa potpisom Milinković-Savića koji je odigrao dobrih 90 minuta.