Subota, 23.03.2019.

23:00

BIH sigurna na startu kvalifikacija, Španija jedva s Norveškom

Fudbalska reprezentacija BiH pobedila je Jermeniju sa 2:1, na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Charles McQuillan/Getty Images

Pobedu na stadionu Grbavica u Sarajevu su doneli Rade Krunić i Deni Milošević.

Jedini pogodak za goste i Jermenije postigao je Henrik Mhitarjan u 93. minutu, kada je utakmice već bila rešena.

BiH je pobedom krenula ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, baš kao i reprezentacije Italije i Grčke.

"Azuri" su pred domaćom publikom savladali rerpezentaciju Finske sa 2:0.

Strelci za Italiju bili su Barelja u sedmom minutu, kao i mladi napadač Juventusa Ken u 74.

Sa druge strane "Heleni" su na gostovanju bili bolji od selekcije Lihtenštajna sa 2:0. Golove su postigli Fortunis u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kao i Donis u 80.

Trijumfom je kvalifikacije krenula i reprezentacija Španije koja je, teže nego što se očekivalo, pobedila Norvešku (2:1). "Crvena furija" slavila je golovima Rodriga u 16. minutu i Serhija Ramosa iz penala u 71. Jedini gol za goste postigao je King u 65. minutu, takođe s bele tačke.