Petak, 17.11.2017.

22:44

BL: Treći uzastupni poraz Dortmunda

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda izgubili su na gostovanju od Štutgarta u prvom meču 12. kola Bundeslige - 1:2.

Domaći sastav iznenadio je i već u petom minutu došao do vođstva golom Šadraka Akoloa, koji je iskoristio katastrofalnu grešku Marka Bartre i lako pogodio za 1:0.

U trećem minutu sudijske nadoknade Borusija je izjednačila. Pavard je igrao rukom, a golman domaćeg sastava odbranio je penal Šurlea, da bi Maksimilijan Filip naleteo na loptu i pogodio za 1:1.

Konačan rezultat na meču postavio je Josip Brekalo u 73. minutu.

Štutgart je ostvario petu pobedu u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 16 bodova. Klub iz Dortmunda je poražen četvrti put u poslednjih pet utakmica treći je na tabeli sa 20 bodova.