Subota, 21.10.2017.

17:53

Hadersfild šokirao Junajted, dominacija 'Građana'

Fudbaleri Mančester Junajteda izgubili su u gostima od Hadersfilda sa 2:1, u meču devetog kola Premijer lige.

Golove za pobedničku ekipu postigli su Aron Moja 28. i Loran Deputr u 33. minutu, dok je Markus Rašford u 79. minutu smanjio rezultat.

Posle remija s Liverpulom, ekipa Žozea Murnija upisala je prvi poraz.

Domaći sastav je brzo poveo i preko Moja došao do vođstva, a šok za ‘Đavole’ priredio je Loran Depuatr samo tri minuta kasnije i Hadersfild je na odmor otišao sa prednosti od dva gola.

Ekipa Žozea Murnija smanjla je prednost rivala u 79. minutu preko Markusa Rašforda za uzbudljivih deset minuta igre.

‘Đavoli’ su do samog kraja meča napadali protivnika, a opasni su bili u sudijskoj nadoknadi, ali je Hadersfild zasluženo došao do velikih tri boda.

Mančester Siti nastavio je sa sjajnim rezultatima u Engleskom šapionatu i ubedljivo slavio protiv Barnlija na Etihadu – 3:0.

U listu strelaca upisali su se Aguero u 30. minutu, koji je postigao gol iz penala, Otamendi u 73, a komačan rezultat postavio je Sane dva minuta kasnije.

Njukasla je minimalnim rezultatom slavio protiv Kristal Palasa, a jedii gol na meču postigao je Merino u 86. Minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović ušao je u 79. minutu za pobednički sastav, dok je Luka Milivojević odigrao svih 90 minuta za Kristal Palas.

U ostalim mečevima Stouk je na svom terenu izgubio od Bornmuta sa 2:1, dok je Lester u gostima bio bolji od Svonsija.