Nedelja, 27.08.2017.

23:00

L1: Monako bez Mbapea uništio Marsej – 6:1

Fudbaleri Monaka deklasirali su OIimpik Marsej u poslednjoj utakmici četvrtog kola francuske Lige 1 – 6:1.

Photo by Stu Forster/Getty Images

'Kneževi' su na fenomenalan način zatvorili kolo i nastavili da prate prvoplasirani PSŽ koji je prvi zahvaljujući boljoj gol razlici.

Ekipa Leonarda Žardima ima 12 bodova, isto koliko i Parižani, samo je tim Unaja Emerija primio dva pogotka manje.

Goleadu je već u drugom minutu najavio Kamil Glik, kada je iskoristio odličan centaršut Lemara i očajnu postavku odbrane gostiju, da bi na scenu potom stupio Falkao.

Kolumbijac je postigao dva gola za 15 minuta, pre nego što je Dijakabi postavio velikih 4:0 na poluvremenu. Do kraja utakmice pogađali su Sidibe i Fabinjo, dok je utešni pogodak za Marsej delo Remija Kabelje.

Kilijan Mbape, za kojeg se priča da je već prodat 'Svecima' za 180 miliona evra, presedeo je čitav duel na klupi za rezervne igrače.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Gengan je zahvaljujući Dijalou i Brijanu savladao Strazbur sa 2:0, dok je meč Anžera i Lila završen bez pobednika (1:1). Kulibali je doveo domaćina u vođstvo nakon sata igre, ali je De Previl izjednačio samo osam minuta kasnije.