Nedelja, 14.05.2017.

19:24

Poslednja pobeda Totenhema na 'Vajt Hart Lejnu'

Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester Junajted u meču 37. kola Premijer lige - 2:1 (1:0).

Getty Images

Golove za 'Pevce' postigli su Viktor Vanjama u 6. i Hari Kejn u 48, dok je jedini pogodak za 'Đavole' postigao Vejn Runi u 71.

Ovaj meč je ujedno i poslednji koji je odigran na 'Vajt Hart Lejnu'.

Posle 118 godina Totenhem zatvara legendarni stadion koji će biti srušen, da bi se stvorio prostor za novi.

Ekipa Maurisija Poketina šokirala je goste na samom startu i već u šestom minutu meča povela preko Vanjame, koji glavom lako smešta loptu u mrežu.

Do kraja prvog dela meča, londonski klub imao je priliku da poveća rezultat, ali na odmor odlazi minimalnim vođstvom.

Samo tri minuta od nastavka meča, 'Pevci' povećavaju prednost. Eriksen je izveo slobodan udarac, a na pravom mestu je bio Kejn, koji lako savladao golmana De Heu.

Do kraja susreta i poslednje utakmice na Vajt Hart Lejnu, Vejn Runi smanjuje prednost Totenhema i to je na kraju bio konačan rezultat.

Totenhem je današnjim trijumfom obezbedio drugo mesto na tabeli Premijer lige, sada ima 80 bodova, dok je ekipa Žozea Murinja šesta sa 65.

Ekipa Maurisija Poketina će ovu sezonu završiti neporažena na svom stadionu, prvi put od sezone 1964/65.

Fudbalere Totenhema do kraja šampionata očekuju gostovanja Lesteru i Halu, dok Junajer igra protiv Sautemptona i Kristal Palasa.

1.Čelsi 36 28 3 5 76:29 87
2.Totenhem 36 24 8 4 73:24 80
3.Liverpul 37 21 10 6 75:42 73
4.Mančester Sit 36 21 9 6 72:38 72
5.Arsenal 36 21 6 9 72:43 69
6.Mančester Junajted 36 17 14 5 52:29 65
7.Everton 37 17 10 10 61:41 61
8.VBA 36 12 9 15 41:46 45