Utorak, 25.04.2017.

22:35

Goleada na 'Bridžu', Čelsi opet pobegao Totenhemu

Ekipa Čelsija pobedila je Sautempton 4:2 u poslednjoj utakmici 34. kola Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Antonija Kontea upisali su tako 25. trijumf u šampionatu i pobegli drugoplasiranom Totenhemu na sedam bodova, s tim što imaju utakmicu više od “Pevaca“.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta, dobro bio pokriven od strane odbrambenih igrača Čelsija pa nije uspeo ništa više da uradi pred golom Kurtoe.

“Plavci“ su ekspresno stigli do vođstva, pošto je u petom minutu na asistenciju Dijega Koste, Eden Azar unutar šesnaesterca dobrim udarcem u dalji ugao savladao Forstera.

Rani gol nije šokirao goste, koji su dobrom igrom uz malo sreće stigli do izjednačenja. Posle kornera Oriol Romeuo se najbolje snašao u petercu i lako savladao Kurtou za 1:1.

Domaći fudbaleri trgli su se posle primljenog gola i u nadoknadi vreme preko Gerija Kejhila ponovo stigli do prednosti. Kante je centrirao, Markos Alonso dobro skočio a Kejhil glavom sproveo loptu u mrežu.

U nastavku utakmice prvoplasirana ekipa Premijer lige posle devet minuta stiže do dvostrukog vođstva, kada je Fabregas centrirao a Dijego Kosta lako glavom postigao treći gol “Plavaca“ na utakmici.

Do kraja utakmice igralo se u jakom intenzitetu, a gosti su do smanjenje zaostatka mogli preko Manola Gabijadinija, koji je u 69. minutu ponovo nakon kornera bio neprecizan.

Domaći fudbaleri uspeli su da upišu četvrti gol na semafor, dvostruki strelac bio je Dijego Kosta, koji je sjajnu akciju krunisao golom. Međutim, tu nije bio kraj, "Sveci" uspevaju da u nadoknadi vremena postignu utešni gol preko Rajana Bertrana, za konačnih 4:2.

1.Čelsi 33 24 3 5 69:27 78
2.Totenhem 32 21 8 3 68:22 71
3.Liverpul 34 19 9 6 70:42 66
4.Mančester Siti 32 19 7 6 63:35 64
5.Mančester Junajted 32 17 12 3 50:24 63

6.Everton 34 16 10 8 60:37 58
7.Arsenal 31 17 6 8 63:40 57
8.VBA 33 12 8 13 39:42 44