Ponedeljak, 27.02.2017.

22:19

Šok terapija uspela – Lester razbio Liverpul!

Fudbaleri Lester sitija pobedili su Liverpul rezultatom 3:1 u prvoj utakmici od odlaska menadžera Klaudija Ranijerija.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Michael Regan/Getty Images

Šok terapija na ’King Pauer stadionu’ potpuno je uspela, pošto je Lester u meču 26. kola Premijer lige ličio na onu ekipu koja je prošle godine osvojila titulu.

Ranijeri, koji je postao heroj ’Lisica’ ne samo zbog istorijskog uspeha aktuelne genereacije, dobio je otkaz pre nekoliko dana zbog očajnih rezultata.

Navijači su bili izuzetno nezadovoljni ovom odlukom uprave, koja je kao privremenog zamenika postavila Krega Šekspira, a on pokazao da bi možda mogao da bude i trajno rešenje.

Pristalice domaćih potrudile su se da svima pokažu šta misle o otkazu Italijana, dok su igrači na terenu od samog starta bili veoma raspoloženi. U uvodnih desetak minuta velike prilike imali su Džejmi Vardi i Šinđi Okazaki, ali je u oba slučaja golman Simon Minjole izlazio kao pobednik.

Usledio je nešto mirniji period u kojem su momci u plavim dresovima potpuno kontrolisali dešavanja na terenu i to im se isplatilo u 28. minutu. Odličnu loptu kroz sredinu je poslao Olbrajton, Vardi je pobegao čuvarima i rutinski pogodio bliži ugao.

’Crveni’ su bili šokirani u prvih pola sata, nisu mogli da se povežu, a novi hladan tuš stigao je desetak minuta kasnije. Nakon jedne duge akcije i ubacivanja sa levog boka, Milner je glavom izbacio loptu na najgore moguće mesto – po sredini terena, na 20 metara od gola.

Drinkvoter je, iako je bio usamljen, odlučio da hvata volej iz prve i doneo ispravnu odluku. Poslao je projektil u donji desni ugao za jedan od najlepših pogodaka od početka prvenstva.

Do kraja poluvremena Emre Džan je imao dobru šansu, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:0, da bi gosti u nastavku pokušali nešto ofanzivnijom igrom. Njihovi napadi su bili jalovi, bez konkretnog pokušaja, dok su ’Lisice’ samo čekale kontre i polukontre.

Jedna takva dogodila se na isteku sata igre – Mahrez je dodao do Fuhsa, ovaj zalomio čuvara i centirirao u srce kaznenog prostora, odakle Vardi glavom smešta loptu u mrežu za velikih 3:0.

Tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Lesteru, ali se izabranici Jirgena Klopa nisu predavali. Organizovali su nekoliko opasnih napada, prvo je pokušaj Manea izblokiran, pre nego što je Kutinjo pogotkom završio lepu akciju. Džan ga je odlično proigrao sa leve strane, a Brazilac sa ivice šesnaesterca pogodio donji levi ugao gola nepomičnog Kaspera Šmajhela.

Iako se očekivalo da će u tim trenucima uslediti još jača ofanziva ’Redsa’, to se nije desilo – bilo je nekoliko pokušaja, ali bez velikih prilika i ostalo je 3:1.

Nakon ovog trijumfa aktuelni šampion popeo se na 15. mesto sa 24 boda, dok je Liverpul ostao na petoj poziciji sa 49 bodova.