Nedelja, 26.02.2017.

16:15

Mesi spasao Barsu za vrh tabele

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletiko Madrid sa 2:1, u utakmici 24. kola Primere.

Izvor: SM

Autor: SM

’Blaugrani’ su ovim trijumfom prvi na tabeli sa 54 bodova, ali imaju dve utakmice više od Real Madrida, dok je Atletiko Madrid ostao na četvrtoj poziciji.

Madriđani su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali više prilika, dok su Katalonci pre svega sjajnim odbranama Ter Stegena sačuvali svoj gol.

Barselona je 15 minuta pre isteka prvog dela meča bila u najboljoj prilici, Luis Sures je postigao pogodak, ali se on prethodno našao u duelu sa golmanom, pa je gol poništen.

Lionel Mesi i Antoan Grizman su najozbiljnije pripretili, ali su njihove pokušaje branili sjajni golmani, Ter Stegen i Oblak, koji su obeležili prvo poluvreme.

U drugom delu Barselona je bila bolja na terenu, odmah na početku Suares je imao odličnu priliku, najbolju do tada, ali je njegov udarac završio pored gola.

Katalonci su do vođstva došli u 64. minutu, posle duge akcije, Suares se odlično zagradio posle jednog odbitka i šutirao ka golu, lopta je došla do Rafinje koji pogađa drugi ugao za 0:1.

Dijego Simeone je reagovao izmenom, Fernando Tores je zamenio Karaska i krenuo u još veću ofanzivu.

Samo šest minuta kasnije, Godin postiže gol za izjednačenje, da bi Lionel Mesi rešio pitanje pobednika u 86.

Posle gužve, Andre Gomeš je centrirao sa desne strane, a Argentinac iz drugog pokušaja savladao Oblaka za 1:2.

Tok meča:

U uvodnim trenucima meča, domaćini su bili opasniji pred golom Ter Stegena. Prvu šansu imao je Karasko, a potom i Godin, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Iako je Atletiko u uvodnim minutima bio opasniji, na te pretnje odgovorio je Mesi udarcem sa 16. metara u osmom minutu meča, ali je taj šut završio preko gola.

Atletiko konkretnijiu svojim napadima, u 15. minutu dobre su prilike imali Gabi i Grizman, ali Ter Stegen je bio odličan na golu.

Domaći igrači nastavili su sa pritiskom, ali nisu uspeli ozbiljnije da priprete golmanu gostiju.

Barselona je brzo odgovorila opasnim šutem Mesija, ali je Oblak je otklonio opasnost gola.

Ipak, Barsa je bila najbliža vođstvu, 15 minuta pre odlaska na odmor, Luis Suarez je postigao pogodak, ali je prethodno u duelu sa golmanom Oblakom napravio prekršaj, pa je sudija Lahoz poništio gol.

U još jednom duelu argentinskog napadača i golmana 'Jorgandžija' Oblak je bio uspešniji i odbranio je odličan slobodnjak koji je Lionel Mesi izveo u 38. minutu.

Samo tri minuta pre kraja prvog dela meča, Pike se našao u prilici da postigne gol, ali je šutirao pravo u golmana Oblaka, koji još jednom čuva svoj gol i to je bilo sve u prvom poluvremenu.Već u prvim minutima drugog poluvremena, bivši fudbaler Liverpula, Suares primio je precizan pas, ali je njegov udarac završio pored gola.

Barselona je stigla u vođstvo u 64. minutu. Posle nekoliko bezuspešnih pokušaja igrača Ateltika da izbace loptu iz kaznenog prostora prolikom udaraca Barselone, Rafinja je bio najspretniji i zatresao mrežu.

Samo sedam minuta kasnije Dijego Godin posle slobodnog udarca Kokea bio je najviši u skoku i glavom postiće gol za izjednačenje.

Pet minuta pre kraja meča 'Blaugrani' ponovo vode, Lionel Mesi pokupio je odbitak i zakucao pravo u mrežu za 2:1. Do kraja meča nije bilo prilika pa katalonski tim odnosi tri boda sa Visente Kalderona.

1.Barselona 24 16 6 2 65:20 54
2.Real Madrid 22 16 4 2 57:20 52
3. Sevilja 24 16 4 4 48:29 52
4. Atletiko Madrid 24 13 6 5 44:21 45
5. Real Sosijedad 24 14 2 8 37:32 44
6. Viljareal 23 10 9 4 30:15 39
7. Eibar 24 11 5 8 39:31 38
8. Espanjol 24 9 8 7 33:31 35