Petak, 20.01.2017.

10:45

KAN: Senegal u četvrtfinalu

Fudbaleri Senegala plasirali su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija u Gabonu, pošto su u drugom kolu Grupe B došli do druge pobede.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty Images

Senegal je sa 2:0 pobedio Zimbabve u drugom kolu Grupe B, dok je Tunis sa 2:1 u prvom meču bio bolji od Alžira.

Senegal je do prednosti došao pogotkom Sadija Manea u devetom minutu, da bi već u 14. Anri Saive postavio konačan rezultat.

U prvoj utakmici drugog kola Grupe B Tunis je ostvario prvi trijumf na Kupu afričkih nacija, dok je Alžir pretpeo prvi poraz.

Tunis je poveo autogolom Aisa Mandija u 50. minutu, da bi 16 minuta kasnije iz jedanaesterca na 2:0 povisio Naim Sliti.

Alžir je u 91. minutu preko Sofijana Hanija samo uspeo da ublaži poraz.

Senegal je prvi u Grupi B sa šest bodova, Tunis je drugi sa tri, dok Alžir i Zimbabve imaju po jedan i dele treću poziciju.