Utorak, 19.07.2016.

22:34

Ludogorec ubedljiv, gol Pavlovića za Kopenhagen

Ekipe Dinamo Tbilisija, Salcburga, APOEL-a, Hapoela, BATE-a, Kopenhagena, Legije i Ludogoreca izborili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ludogorec je nakon sigurne pobede u Razgradu, savladao Mladost i u Podgorici 3:0 i bez primljenog gola izborio dvomeč sa Crvenom zvezdom.

Bugari su slavili golovima dvostrukog strelca Džodija Lukokija iz Holandije, te Brazilca Vandersona koji je bio i asistent, uz zemljaka Marselinja.

Ludogorec je sredinom prvog poluvremena promašio i penal, Kozmin Moti je bio neprecizan. Zvezda će gostovati u Razgradu 27. ili 27. jula, a revanš u Beogradu na programu je 2. ili 3. avgusta.

Impresivnu predstavu pokazao je danski Kopenhagen koji je deklasirao Krusejderse iz Severne Irske sa 6:0 kod kuće, te sa ukupnih 9:0 zapretio rumunskoj Astri, sledećem rivalu.

Strelac prvog gola u pobedi Kopenhagena bio je srpski napadač Andrija Pavlović, koji je početkom jula stigao iz Čukaričkog.

Momak iz Sente Nemanja Nikolić je sa dva gola doneo rutinski trijumf Legiji protiv Zrinjskoj 2:0, i prolaz dalje jer je u Mostaru bilo 1:1 pre sedam dana.

Ubedljiv je bio i APOEL koji je nakon 0:0 u Velsu savladao Nju Sejnts 3:0 na Kipru, golovima u drugom poluvremenu. Izraelski Hapoel je odoleo Šerifu u Moldaviji sa 0:0, pa je prošao zahvaljujući trijumfu u Ber Šifi golom u poslednjem minutu utakmice.

BATE Borisov je remizirao 2:2 u Finskoj iako je imao dva gola prednosti protiv SJK, ali je trijumf kod kuće od 2:0 rešio taj dvomeč.

Austrijski šampion Salcburg je rutinski odradio revanš u Letoniji, sa po golom u oba poluvremena savladao je Liepaju 2:0, dok je dalje prošao i gruzijski prvak Dinamo Tbilisi uprkos remiju sa Alaškertom 1:1 u Jermeniji, jer je kod kuće slavio sa dva gola razlike.