Subota, 30.04.2016.

17:22

Menhengladbah odložio slavlje u Minhenu

Fudbaleri Bajerna propustili su priliku da u 32. kolu Bundeslige osvoje rekordnu četvrtu uzastopnu i ukupno 26. titulu prvaka Nemačke.

Getty images

Bajern je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Borusijom Menhengladbah, pa dva kola pre kraja ima pet bodova prednosti u odnosu na Borusiju Dortmund koja je deklasirala Volfsburg sa 5:1.

Delovalo je da će Bavarci rutinski slaviti pošto su već u šestom minutu stigli do prednosti golom Tomasa Milera kome je asistirao Kimih.

Ipak, u nastavku meča Menhengladbah je pokazao zbog čegfa u poslednjih šest duela protiv Bajerna nema poraz.

Gosti su ostali smireni, sečakali su svoju priliku i iskoristili je u 72. minutu kada he Han postavio konačan rezultat posle dodavanja Štindla. Bajern je u finišu pokušao da stigne do gola koji bi im obezbedio titulu i mir pred revanš sa Atletikom u Ligi šampiona, a na kraju je i Borusija mogla do pobede.

Zanimljivo je bilo i u Dortmundu gde je počelo zvižducima Humelsu, a završilo se aplauzima posle ubedljive pobede nad Volfsburgom.

Šinđi Kagava je pogodio u sedmom minutu, a samo dva minuta kasnije na 2:0 je povećao Ramos posle asistencije Kagave.

U nastavku meča Rojs je pogodio za 3:0, a Obamejang je postigao poslednja dva gola za domaćina koji ima sada pet bodova manje od lidera. Ekipa Volfsburga, za koju je jedini gol u finišu postigao Širle, sada je 10. sa 39 bodova.

Očekivan trijumf u 32. kolu ostvario je Šalke koji je savladao Hanover u gostima sa 3:1 i sada je šesti sa 48 bodova. Čupo-Moting, Huntelar i Šop pogađali su za goste, a jedini strelac za već prežaljeni Hanover bio je Sobih.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu Hertu sa 2:1. Bajer je poveo golom Julijana Branta već u drugom minutu, dok je prednost domaće ekipe udvostručio Lars Bender u 16. minutu utakmice. Jedini strelac za goste iz Berlina bio je bosanskohercegovački fudbaler Vedad Ibišević u 21. minutu.

Bajer je i dalje treći na tabeli Bundeslige sa 57 bodova, dok je Herta peta sa 49, koliko ima i četvrtoplasirana Borusija iz Menhengladbaha.