Četvrtak, 28.04.2016.

20:41

Marjanović kao Mesi, 'nula' u Novom Sadu

Ekipa Radničkog pobedila je u Nišu Radnik iz Surdulice 5:1 u utakmici trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije

StarSport

Centralna figura susreta bio je vezista domaćina Saša Marjanović postigavši svih pet pogodaka za svoj tim.

Marjanović je predvodio Radnički do druge uzastopne pobede golovima u 6, 10, 35, 72. i 88. minutu, dok je jedini pogodak za Radnik postigao Petar Stamatović u 30. minutu.

Radnički je četvrti na tabeli u plej-ofu sa 29 bodova i ima dva manje od Partizana, koji je ranije pobedio Borac sa 2:0.

Radnik je prekinuo niz od dve pobede i zauzima šesto mesto sa 25 bodova.

S druge strane, ekipa Vojvodine odigrali su u Novom Sadu bez golova sa Voždovcem.

U plej-autu, osim utakmice Mladosti i Spartaka, koja je završena bez golova, sve pobede ostvarile su domaće ekipe. Metalac je na svom terenu pobedio Jagodinu 2:1 i prekinuo niz od dva meča bez pobede.

Jagodina je povela golom Dušana Martinovića u 61. minutu, a izjednačio je Miloš Mijić, četiri minuta kasnije. Devetu prvenstvenu pobedu Metalcu doneo je Nemanja Mladenović u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Metalac je drugi na tabeli sa 22 boda, dok je Jagodina, posle trećeg uzastopnog poraza poslednja sa 13 bodova.

Javor je u Ivanjici pobedio OFK Beograd golom Husnidina Gafurova u 76. minutu.

Javor je treći na tabeli sa 21 bodom, a OFK posle drugog vezanog poraza zauzima pretposlednje mesto sa 15 bodova.

Ranije tokom dana, Novi Pazar je kao domaćin pobedio Rad golom Voje Ubiparipa.