Sreda, 20.04.2016.

22:51

Klop pokorio Merzisajd, Junajted na vratima LŠ

Liverpul, Mančester Junajted i Vest Hem ostvarili su sigurne pobede u zaostalim mečevima 27. i 30. kola Premijer lige.

"Redsi" su nastavili dominaciju u Merzisajdu savladavši gradskog rivala Everton 4:0, produživši seriju bez poraza na 11 utakmica.

Mančester Junajted je nadigrao Kristal Palas 2:0 i stigao na dva boda od pozicije koja vodi direktno u Ligu šampiona, ali ga u stopu prati Vest Hem koji je savladao Votford 3:1.

Liverpul je gradski derbi rešio u finišu prvog poluvremena. Džejms Milner je namestio dva gola u roku od četiri minuta, a Divok Origi i Mamadu Sako su tresli mrežu "karamela".

Everton je bio potuno nemoćan na Enfildu, a definitivno je bez šanse za povratak u meč ostao u petom minutu nastavka kada je zbog oštrog faula odmah isključen Ramiro Mori.

Tačku na pobedu Liverpula postavioli su Danijel Staridž i Filipe Kutinjo, u poslednjih pola sata meča.

Junajted je četvrtom pobedom u poslednjih pet kola stigao na dva boda od gradskog rivala Sitija, a jedan od Arsenala, s kojima će se u poslednja četiri kola boriti za plasman u elitu.

Luj van Gal je protiv Palasa bacio sve karte u napad, u startnoj postavi su bili Huan Mata, Džesi Lingard, Vejn Runi, Antoni Marsijal i Markus Rašford, ali nijedan od njih nije bio zaslužan za golove.

Junak je bio bek Mateo Darmjan koji je prvo u četvrtom minutu "namestio" autogol Demijena Dilejnija, a potom u 55. minutu lično potvrdio važan trijumf "Crvenih đavola".

"Čekićari" u stopu prate rivala sa Old Traforda i takođe se nadaju mestu u LŠ. Tim Slavena Bilića je posle četiri remija ostvario pobedu i ostao na tri boda od Junajteda.

Votford nije imao šanse na Bolejnu, sjajni tandem Dimitri Paje - Endi Kerol je doneo vođstvo već u 11. minutu, a trijumf domaćina potvrdio je Mark Nobl sa dva gola iz penala, u finišu prvog i na startu drugog poluvremena.

Junajted je i dalje peti, ali ima samo dva boda manje od trećeplasiranog Sitija, a jedan od Arsenala, koji ima meč manje. Vest Hem je odmah iza Junajteda, ali ima samo dva boda više od Liverpula, koji je prestigao Sautempton na sedmoj poziciji.