Utorak, 19.04.2016.

22:55

Napolijeva šestica Bolonji

Fudbaleri Napolija deklasirali su Bolonju kod kuće sa 6:0, u duelu 34. kola italijanske Serije A.

Getty images

Domaći sastav od početka do kraja utakmice je nadigrao Bolonju i sada ima na drugom mestu na tabeli 73 boda, šest manje od Juventusa.

Kada je gabiadini u 10. minutu postigao prvi gol mogla je da se nasluti katastrofa gostiju. Isti igrač je u 35. minutu pogodio za 2:0, a do trećeg gola čekalo se 23 minuta.

Mertens je bio strelac, a u poslednjih deset minuta Mertens je postigao još dva gola, da bi David Lopes minut pre kraja overio ubedljiv trijumf. Ekipa Bolonje je ostala na 14. mestu sa 37 bodova.